Bitwa na śnieżki – nasza propozycja na końcówkę zimy

Z racji tego, że u nas wprawdzie ostatnio mroźno, temperatura rano najczęściej wynosi -10 st.C, ale jednak bezśnieżnie, to z przyjemnością zobaczyłam z dziećmi bajkę

Bitwa na śnieżki

Ze względu na aurę nie możemy doświadczyć tego o czym mówi jeden z bohaterów bajki Jack

„Od jutra nie będzie szkoły, przez dwa tygodnie. Dwa tygodnie! Będzie genialnie! Mokra bielizna, zamarznięte rzęsy, cieknący nos, śnieg w butach, zaparowane okulary i parująca, gorąca czekolada. Wszyscy będą się świetnie bawili!”

Fabuła bajki osadzona jest w wiosce ciągle pokrytej śniegiem zamieszkiwanej w większości przez chłopaków. Do wioski przyjeżdżają dwie siostry. Zaczynają się ferie i chłopcy wpadają na pomysł, żeby urządzić bitwę na śnieżki. Ich generałem jest Luke świetnie grający na trąbce. Trąbka, to pamiątka po tacie, który zginął w trakcie wojny.

Dzieci spotykają się, żeby ustalić zasady bitwy. W trakcie spotkania dochodzi do kłótni i niesprawiedliwego podziału na dwie grupy. Na czele jednej, dwuosobowej stoi geniusz w okularach, Franke. Towarzyszy mu Piers i jego pies Cleo. Natomiast druga drużyna, drużyna Luka, liczy siedmioro dzieci.

Zasady są następujące. Drużyna Frankiego buduje fort ze śniegu, Luke i jego ekipa będą go atakować, która drużyna, ostatniego dnia ferii będzie miała fort, wygrywa.

Wydarzenia wpływają na to, że do drużyny Frankiego dołączają siostry, które przyjechały do wioski, Sophie i Lucy. Wspólnie budują piękny, śnieżny fort projektu geniusza. To Sophie teraz jest główną dowodzącą w drużynie okularnika.

Zaczyna się bitwa. Drużyny są skłócone i ich walka jest bezlitosna i podstępna. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, ponieważ wzajemne zauroczenie Sophie i Luka przeradza się w chęć odwetu i udowodnienia kto jest lepszy.

Temu wszystkiemu przygląda się pacyfista Nicky, z którego ust padają słowa

„Wojna, to nie zabawa”

W trakcie trwania wojny Nicky będzie próbował pogodzić dwie wrogie drużyny. Czy mu to wyjdzie?

 

Bajka pokazuje w sposób dostępny dla dzieci jaka jest wojna, i że na wojnie ktoś może stracić życie.

 

Mimo podjęcia tak trudnego tematu reżyserom udało się pokazać radosne, szalone, zadziorne dzieci.

Bajka jest polecana dla dzieci od 5-10 lat. Oglądaliśmy ją na Netflix wspólnie ze Stasiem. Stasiowi i Antonince bardzo się podobała.

Bitwa na śnieżki, to wartościowa bajka przekazująca głębokie treści.

Udostępnij na:
Facebooktwittergoogle_pluspinterest

15 thoughts on “Bitwa na śnieżki – nasza propozycja na końcówkę zimy”

  1. Chociaż dalej od czasu do czasu lubię obejrzeć jakąś bajkę to ta jednak nie dla mnie wiekowo. Ale recenzja napisana w bardzo lekki sposób, przyjemnie się czytało. 🙂

    1. Myślę, że dorośli też mogą wiele z tej bajki wyciągnąć 🙂

  2. Zawsze lubiłam takie bajki, jak moje dzieci były małe to bardzo często z nimi je oglądałam 🙂 dziś też lubię jak w tle lecą a ja coś tam robię 🙂

  3. Świetna sprawa. U nas po raz pierwszy od wielu lat spadł śnieg i urządziliśmy prawdziwe bitwy. Moja, na codzień sztywne, nastolatki wróciły do bycia dziecmi i wszyscy mieliśmy frajdę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *