sobota, 15 czerwca, 2024

Aquadrom – Ruda Śląska

W Aquadrom w Rudzie Śląskiej byliśmy przeszło rok temu. W między czasie robiłam czystki na moim zapchanym lapuszku i przez przypadek pousuwałam większość zdjęć z naszego tam pobytu. Co zauważyłam dopiero teraz zabierając się do pisania tego tekstu. Miałam nie pisać o Aquadrom, ale stwierdziłam, że skoro to był najlepszy wodny obiekt, w którym dotychczas byliśmy, to może jednak warto o nim wspomnieć. Może ktoś będzie mia ochotę się tam wybrać.

Aquadrom

Aquadrom w Rudzie Śląskiej to trzy strefy – Rekreacji, Sportu i Saunarium. Nasz pobyt tam zaczęliśmy oczywiście od strefy rekreacji, a dokładniej rzecz ujmując od strefy dla dzieci.

W czasie kiedy dzieci zjeżdżały ze zjeżdżalni w strefie dziecięcej, ja szalałam na zjeżdżalniach dla starszych dzieci i dorosłych. Odważyłam się nawet zjechać ze zjeżdżalni Wirek, która jest zakończona wielkim lejem. Płynie się w nim z zawrotną prędkością, wpadając w wir, by na końcu wylądować w basenie. Bałam się, że wpadając do basenu pogubię strój kąpielowy. Zanim wypłynęłam sprawdzałam czy wszystko jest na swoim miejscu. Niestety zdjęcie upamiętniające ten moment zostało usunięte. Z tej zjeżdżalni można korzystać od 13 roku życia.

Jednak najczęściej przebywaliśmy w miejscach, w których mogliśmy bawić się cała rodziną, na przykład w rwącej rzece czy też na różnego rodzaju biczach wodnych i hydromasażach.

Tosieńka oczywiście jak to ona pływała i nurkowała.

Najwięcej czasu spędziliśmy na Mokrym Bąblu. Mokry Bąbel, to wielka, nadmuchiwana piłka zakończona gejzerem, która jest częściowo zanurzona w wodzie.  Celem zabawy na Mokrym Bąblu jest dostanie się tuż pod kapelusz gejzera. Bąbel pełni funkcję zjeżdżalni i ściany wspinaczkowej. Trzeba tam być skupionym na tym co się robi, ponieważ łatwo można wylądować powrotem na dole.
Z atrakcji może korzystać 10 osób. Zmiany są co 10 min.

W Aquadromie spędziliśmy kilka godzin. I tak było na mało. W między czasie zrobiliśmy sobie, przerwę na jedzenie. Oczywiście na miejscu są punkty gastronomiczne z dobrym jedzeniem.

Po więcej informacji i zdjeć zapraszam Was na stronę Aquadrom. Namiary zostawiam jak zawsze poniżej.


Aquadrom Ruda Śląska

www: aquadrom.pl
email: aquadrom@aquadrom.pl
telefon: 32 797 36 05
miejscowość: Ruda Śląska
adres: ul. Kłodnicka 95a
koszt: płatne 

Kłodnicka 95, 41-706 Ruda Śląska, Polska

 

coolpakiJoanna Kołpak – Coolpak

Jeśli spodobał Ci się mój wpis udostępnij go proszę, klikając UDOSTĘPNIJ.

Polub moją stronę na Facebooku www.facebook.com/coolpaki

Zajrzyj na mój Instagram www.instagram.com/coolpaki.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Koniecznie przeczytaj