sobota, 15 czerwca, 2024

Audiobajki Disneya – magia słuchania

Nie ma chyba dziecka, które nie lubi bajek Disneya. Nie jest to niczym zaskakującym, ponieważ są to bajki pełne optymizmu, odwagi, dobroci, zachwytu i prawdziwej troski. Sama nadal lubię oglądać z dziećmi bajki, szczególnie bajki Disneya. Nadrabiam chyba braki z dzieciństwa, ponieważ jak byłam dzieckiem, to bajki Disneya leciały w telewizji od święta. Teraz są kanały na których można je oglądać nieustanie i dzieci chętnie nieustannie by je oglądały. Jako rodzic nie lubię jak moje pociechy spędzają za dużo czasu przed telewizorem i wiem, że wielu rodziców ma podobne podejście. Można oczywiście poczytać dziecku bajeczkę. Jest sporo różnego rodzaju wydań również tych ukochanych przez dzieci bajek Disneya. Jednak zajęci pracą i domowymi obowiązkami nie zawsze mamy w przeciągu dnia czas aby usiąść i poczytać coś dzieciom. Wiem jak to u nas wygląda, udaje nam się coś przeczytać dopiero przed snem. A są też takie dni, że jestem bardzo zmęczona i najzwyczajniej w świecie nie mam już sił na czytanie. Teraz mamy nieco ułatwioną sytuację, ponieważ od miesiąca w takich sytuacjach korzystamy z audiobajek. Choć muszę przyznać, że dzieci często póki co zafascynowane audiobajkami wybierają tę opcję słuchania bajek przed snem.

Audiobajki – magia słuchania

Pewnie jesteście ciekawi co to za audiobajki, więc spieszę aby przedstawić wam Audiobajki – magia słuchania Wydawnictwa DeAGOSTINI. Są to bajki Disneya w postaci audio, do których dołączone jest również papierowa wersja danej bajki.

Co istotne tylko w numerze drugim znajduje się głośnik niezbędny do odtwarzania bajek. Figurki z audiobajkami, które są dołączane do każdego numeru działają tylko z tym głośnikiem.

W pierwszej przesyłce prenumeraty otrzymaliśmy „Królewnę Śnieżkę” i „Króla Lwa”: książeczki, figurki do odtwarzania oraz głośnik.

Aby wysłuchać bajki należy figurkę umieścić na głośniku. Głośnik ma z boku regulator głośności, więc można dostosować głośność do własnych potrzeb w danym momencie. Jak słuchamy przed spaniem, to aby dzieci się już wyciszyły słuchamy cicho, ale w przeciągu dnia jak czasami dzieci włączają, to leci zdecydowanie dużo głośniej.

Można też zamiast słuchać audiobajki przeczytać samemu dziecku bajeczkę.

Wszystkie są pięknie ilustrowane. Antoninka i Staś często słuchają bajki i oglądają ilustracje w książce. Nawet jeśli dziecko nie potrafi czytać, to sygnał z głośnika daje znać, że należy przewrócić na następną stronę.

Wrzucam Wam krótki filmik, abyście mogli posłuchać fragmentu bajki i przekonać się na własne uszy jak pięknie jest czytana.

https://www.youtube.com/watch?v=8_JDsQC0-Yo

W kolejnej przesyłce otrzymaliśmy „Księgę Dżungli” i „Gdzie jest Nemo”.

Do ładowania głośnika dołączony jest kabelek, więc nie ma problemu jeśli głośnik się rozładuje.

W naszej kolekcji są póki co cztery bajki.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne. W kolekcji znajdują się m.in. „Zwierzogród”, „Aladyn”, „Kopciuszek”, „Mała Syrenka”, „Dumbo”, „Piękna i Bestia”, „Kraina Lodu”, „Auta”, „Piotruś Pan”, „101 dalmatyńczyków”, „Pocahontas”, „W głowie się nie mieści”, „Toy story”, ” Tarzan”, „Coco”, „Potwory i Spółka”, „Lilo i Stich”, „Kubuś i Przyjaciele”, „Herkules”, „Pinokio”, „Alicja w Krainie Czarów”, „Bambi”, „Śpiąca Królewna”, „Robin Hood”, „Roszpunka”, „Dzwonnik z Norte Damę”, „Ratatuj”, „Milan”.

Jestem pewna, że znacie te bajki i nie muszę Wam ich przedstawiać. I co do tego, że czytanie i słuchanie bajek jest niezwykle ważne dla prawidłowego rozwoju dzieci też nie muszę Was przekonywać. Wspomnę tylko, że bajki poszerzają słownictwo dzieci, pobudzają wyobraźnię i kreatywność oraz mają wpływ na ich charakter. Poza tym bajki są świetnym pretekstem do rozmowy z dzieckiem o tym, co jest ważne.

Dla prenumeratorów wydawnictwo przygotowało fantastyczne prezenty:
– z pierwszą przesyłką, dwa zestawy puzzli: „Królewna Śnieżka” i „Księga Dżungli”,
– z trzecią przesyłką, kubek ze „101 dalmatyńczyków”,
– z piątą przesyłką, bidon z Olafem z „Krainy Lodu”,
– z siódmą przesyłką, poduszka z bohaterami bajki „Król Lew”,
– z dziesiątą przesyłką, plecak z Nemo.

Uwaga! Zamów kolekcję w przedsprzedaży -> http://bit.ly/coolpaki-disney-deagostini i wprowadź swój kod -> DISNEYPROMO do zamówienia, a otrzymasz wyjątkowy prezent – pudełko śniadaniowe z bohaterem bajki „101 Dalmatyńczyków“!

 

Joanna Kołpak – Coolpak

Jeśli spodobał Ci się mój wpis udostępnij go proszę, klikając UDOSTĘPNIJ.

Polub moją stronę na Facebooku www.facebook.com/coolpaki

Zajrzyj na mój Instagram www.instagram.com/coolpaki.pl

 

 

Poprzedni artykułDbam o środowisko z Bref Pro Nature
Następny artykułCiasteczka owsiane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Koniecznie przeczytaj