niedziela, 17 października, 2021

Audiobajki Disneya – magia słuchania

Nie ma chyba dziecka, które nie lubi bajek Disneya. Nie jest to niczym zaskakującym, ponieważ są to bajki pełne optymizmu, odwagi, dobroci, zachwytu i prawdziwej troski. Sama nadal lubię oglądać z dziećmi bajki, szczególnie bajki Disneya. Nadrabiam chyba braki z dzieciństwa, ponieważ jak byłam dzieckiem, to bajki Disneya leciały w telewizji od święta. Teraz są kanały na których można je oglądać nieustanie i dzieci chętnie nieustannie by je oglądały. Jako rodzic nie lubię jak moje pociechy spędzają za dużo czasu przed telewizorem i wiem, że wielu rodziców ma podobne podejście. Można oczywiście poczytać dziecku bajeczkę. Jest sporo różnego rodzaju wydań również tych ukochanych przez dzieci bajek Disneya. Jednak zajęci pracą i domowymi obowiązkami nie zawsze mamy w przeciągu dnia czas aby usiąść i poczytać coś dzieciom. Wiem jak to u nas wygląda, udaje nam się coś przeczytać dopiero przed snem. A są też takie dni, że jestem bardzo zmęczona i najzwyczajniej w świecie nie mam już sił na czytanie. Teraz mamy nieco ułatwioną sytuację, ponieważ od miesiąca w takich sytuacjach korzystamy z audiobajek. Choć muszę przyznać, że dzieci często póki co zafascynowane audiobajkami wybierają tę opcję słuchania bajek przed snem.

Audiobajki – magia słuchania

Pewnie jesteście ciekawi co to za audiobajki, więc spieszę aby przedstawić wam Audiobajki – magia słuchania Wydawnictwa DeAGOSTINI. Są to bajki Disneya w postaci audio, do których dołączone jest również papierowa wersja danej bajki.

Co istotne tylko w numerze drugim znajduje się głośnik niezbędny do odtwarzania bajek. Figurki z audiobajkami, które są dołączane do każdego numeru działają tylko z tym głośnikiem.

W pierwszej przesyłce prenumeraty otrzymaliśmy „Królewnę Śnieżkę” i „Króla Lwa”: książeczki, figurki do odtwarzania oraz głośnik.

Aby wysłuchać bajki należy figurkę umieścić na głośniku. Głośnik ma z boku regulator głośności, więc można dostosować głośność do własnych potrzeb w danym momencie. Jak słuchamy przed spaniem, to aby dzieci się już wyciszyły słuchamy cicho, ale w przeciągu dnia jak czasami dzieci włączają, to leci zdecydowanie dużo głośniej.

Można też zamiast słuchać audiobajki przeczytać samemu dziecku bajeczkę.

Wszystkie są pięknie ilustrowane. Antoninka i Staś często słuchają bajki i oglądają ilustracje w książce. Nawet jeśli dziecko nie potrafi czytać, to sygnał z głośnika daje znać, że należy przewrócić na następną stronę.

Wrzucam Wam krótki filmik, abyście mogli posłuchać fragmentu bajki i przekonać się na własne uszy jak pięknie jest czytana.

https://www.youtube.com/watch?v=8_JDsQC0-Yo

W kolejnej przesyłce otrzymaliśmy „Księgę Dżungli” i „Gdzie jest Nemo”.

Do ładowania głośnika dołączony jest kabelek, więc nie ma problemu jeśli głośnik się rozładuje.

W naszej kolekcji są póki co cztery bajki.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne. W kolekcji znajdują się m.in. „Zwierzogród”, „Aladyn”, „Kopciuszek”, „Mała Syrenka”, „Dumbo”, „Piękna i Bestia”, „Kraina Lodu”, „Auta”, „Piotruś Pan”, „101 dalmatyńczyków”, „Pocahontas”, „W głowie się nie mieści”, „Toy story”, ” Tarzan”, „Coco”, „Potwory i Spółka”, „Lilo i Stich”, „Kubuś i Przyjaciele”, „Herkules”, „Pinokio”, „Alicja w Krainie Czarów”, „Bambi”, „Śpiąca Królewna”, „Robin Hood”, „Roszpunka”, „Dzwonnik z Norte Damę”, „Ratatuj”, „Milan”.

Jestem pewna, że znacie te bajki i nie muszę Wam ich przedstawiać. I co do tego, że czytanie i słuchanie bajek jest niezwykle ważne dla prawidłowego rozwoju dzieci też nie muszę Was przekonywać. Wspomnę tylko, że bajki poszerzają słownictwo dzieci, pobudzają wyobraźnię i kreatywność oraz mają wpływ na ich charakter. Poza tym bajki są świetnym pretekstem do rozmowy z dzieckiem o tym, co jest ważne.

Dla prenumeratorów wydawnictwo przygotowało fantastyczne prezenty:
– z pierwszą przesyłką, dwa zestawy puzzli: „Królewna Śnieżka” i „Księga Dżungli”,
– z trzecią przesyłką, kubek ze „101 dalmatyńczyków”,
– z piątą przesyłką, bidon z Olafem z „Krainy Lodu”,
– z siódmą przesyłką, poduszka z bohaterami bajki „Król Lew”,
– z dziesiątą przesyłką, plecak z Nemo.

Uwaga! Zamów kolekcję w przedsprzedaży -> http://bit.ly/coolpaki-disney-deagostini i wprowadź swój kod -> DISNEYPROMO do zamówienia, a otrzymasz wyjątkowy prezent – pudełko śniadaniowe z bohaterem bajki „101 Dalmatyńczyków“!

 

Joanna Kołpak – Coolpak

Jeśli spodobał Ci się mój wpis udostępnij go proszę, klikając UDOSTĘPNIJ.

Polub moją stronę na Facebooku www.facebook.com/coolpaki

Zajrzyj na mój Instagram www.instagram.com/coolpaki.pl

 

 

Poprzedni artykułDbam o środowisko z Bref Pro Nature
Następny artykułCiasteczka owsiane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Koniecznie przeczytaj

Ogród Bajek Międzygórze

Jak gdzieś jedziemy, to chcemy wykorzystać spędzony czas jak najbardziej efektywnie i jak najwiecej zobaczyć. Tak też było w trakcie naszej wizyty w Międzygórzu,...

Dolina Kościeliska

Dolina Kościeliska, to chyba najcześciej odwiedzane przez turystów miejsce w Tatrach. Dopóki nie zrobiłam na instagramie ankiety z pytaniem "Kto był w Dolinie Kościeliskiej?"...

Wodospad Wilczki Międzygórze

Byliśmy w kolejnym pięknym miejscu. Z jednej strony zastanawiam się dlaczego tam jeszcze nie byliśmy, a drugiej wiem, że jest tyle cudownych miejsc w...