czwartek, 23 maja, 2024

Bitwa na śnieżki – nasza propozycja na końcówkę zimy

Z racji tego, że u nas wprawdzie ostatnio mroźno, temperatura rano najczęściej wynosi -10 st.C, ale jednak bezśnieżnie, to z przyjemnością zobaczyłam z dziećmi bajkę

Bitwa na śnieżki

Ze względu na aurę nie możemy doświadczyć tego o czym mówi jeden z bohaterów bajki Jack

„Od jutra nie będzie szkoły, przez dwa tygodnie. Dwa tygodnie! Będzie genialnie! Mokra bielizna, zamarznięte rzęsy, cieknący nos, śnieg w butach, zaparowane okulary i parująca, gorąca czekolada. Wszyscy będą się świetnie bawili!”

Fabuła bajki osadzona jest w wiosce ciągle pokrytej śniegiem zamieszkiwanej w większości przez chłopaków. Do wioski przyjeżdżają dwie siostry. Zaczynają się ferie i chłopcy wpadają na pomysł, żeby urządzić bitwę na śnieżki. Ich generałem jest Luke świetnie grający na trąbce. Trąbka, to pamiątka po tacie, który zginął w trakcie wojny.

Dzieci spotykają się, żeby ustalić zasady bitwy. W trakcie spotkania dochodzi do kłótni i niesprawiedliwego podziału na dwie grupy. Na czele jednej, dwuosobowej stoi geniusz w okularach, Franke. Towarzyszy mu Piers i jego pies Cleo. Natomiast druga drużyna, drużyna Luka, liczy siedmioro dzieci.

Zasady są następujące. Drużyna Frankiego buduje fort ze śniegu, Luke i jego ekipa będą go atakować, która drużyna, ostatniego dnia ferii będzie miała fort, wygrywa.

Wydarzenia wpływają na to, że do drużyny Frankiego dołączają siostry, które przyjechały do wioski, Sophie i Lucy. Wspólnie budują piękny, śnieżny fort projektu geniusza. To Sophie teraz jest główną dowodzącą w drużynie okularnika.

Zaczyna się bitwa. Drużyny są skłócone i ich walka jest bezlitosna i podstępna. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, ponieważ wzajemne zauroczenie Sophie i Luka przeradza się w chęć odwetu i udowodnienia kto jest lepszy.

Temu wszystkiemu przygląda się pacyfista Nicky, z którego ust padają słowa

„Wojna, to nie zabawa”

W trakcie trwania wojny Nicky będzie próbował pogodzić dwie wrogie drużyny. Czy mu to wyjdzie?

 

Bajka pokazuje w sposób dostępny dla dzieci jaka jest wojna, i że na wojnie ktoś może stracić życie.

 

Mimo podjęcia tak trudnego tematu reżyserom udało się pokazać radosne, szalone, zadziorne dzieci.

Bajka jest polecana dla dzieci od 5-10 lat. Oglądaliśmy ją na Netflix wspólnie ze Stasiem. Stasiowi i Antonince bardzo się podobała.

Bitwa na śnieżki, to wartościowa bajka przekazująca głębokie treści.

15 KOMENTARZE

  1. Chociaż dalej od czasu do czasu lubię obejrzeć jakąś bajkę to ta jednak nie dla mnie wiekowo. Ale recenzja napisana w bardzo lekki sposób, przyjemnie się czytało. 🙂

  2. Zawsze lubiłam takie bajki, jak moje dzieci były małe to bardzo często z nimi je oglądałam 🙂 dziś też lubię jak w tle lecą a ja coś tam robię 🙂

  3. Świetna sprawa. U nas po raz pierwszy od wielu lat spadł śnieg i urządziliśmy prawdziwe bitwy. Moja, na codzień sztywne, nastolatki wróciły do bycia dziecmi i wszyscy mieliśmy frajdę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Koniecznie przeczytaj