czwartek, 23 maja, 2024

Blue Almonds Niebieskie Migdały

Jakiś czas temu odwiedziliśmy naszą znajomą Ewę. Ewa ma w domu małą pracownię, w której robi prześliczne lalki waldorfskie. Pierwszy raz usłyszałam o tych lalkach własnie od niej. Słowo „lalka” jest mi, podobnie jak wszystkim, bardzo dobrze znane. Ale co to takiego „waldorfskie”? Ewa mi wyjaśniła, że to lalki wykonane z materiałów naturalnych, proste, pozytywnie oddziałujące na wyobraźnię dziecka. Posiadają  swoje ubranka: sukienkę lub spódniczkę z bluzeczką, majteczki, buciki, torebkę i piżamkę. Lalki te chłoną zapach domu, zapach dziecka. Dzięki temu dzieci czują się przy nich bezpiecznie.

Bardzo chciałam żeby Tosienka miała taka lalkę, i zamówiłam ją u Ewy. To była niespodzianka dla mojej córeczki. Lalka jest już u nas kilka miesięcy, ale jeszcze nie ma  swojego imienia, a w zasadzie miewa rożne w zależności od nastroju właścicielki. Nie przeszkadza to jednak w dobrej zabawie. Najważniejsze jest, że można ją poprzebierać i poprzytulać bo jest miękka i przyjemna w dotyku.

Antoninka najpierw dostała lalkę, a dopiero potem wybraliśmy się do pracowni cioci Ewy. Tosienka zobaczyła jak wyglądają takie lale zanim będą miały oczy, usta, włosy i ubranka. W pracowni było dużo ubranek dla lalek i mnóstwo kolorowych  materiałów, które szczególnie spodobały się  moim dzieciaczkom, nawet Stasiowi. Koniecznie chciały je ze sobą zabrać. Materiały zostały, ale za to wróciliśmy do domu z nowymi ubrankami dla lalki 🙂

Wieczorem moja córeczka pyta „MAMO, A GDZIE JEST MOJA LALKA?”. I od razu zaczęła ją przebierać i robić jej nową fryzurę (nie wiedziałam, że we włosy lalki można wpiąć tyle spinek). W końcu przebrała ja w piżamkę, przytuliła i zasnęła.

Nie kupujcie dzieciom dużo rożnych lalek, które trafia do kąta. Kupcie tę jedną do przebierania, przytulania i kochania. Myślicie, że warto?

Relacja Antoninki: Ja bym chciała te materiały. One są śliczne. I kotki były śliczne (ciocia Ewa ma dwa kociaki).

Blue Almonds Niebieskie Migdały

lalki naturalne

lalki waldorfskie

niebieskie migdały

Blue Almonds

lalki waldorfskie pracownia

atrakcje dla dzieci

mama blog


Blue Almonds Niebieskie Migdały  

lalki waldorfskie opole

WWW: www.lalkiwaldorfskie.com
www.facebook.com/Blue-Almonds-Niebieskie-Migdały       

Poprzedni artykułOgród dendrologiczny Lipno
Następny artykuł„LABA” NA WYSPIE OPOLE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Koniecznie przeczytaj