sobota, 15 czerwca, 2024

Chata Grabowa

Schronisko Chata Grabowa na wysokości 849m n.p.m. było nagrodą za trudy 😉 wspinaczki Bajkowym Szlakiem Utopca.  I jak się okazało nie byle jaką nagrodą 🙂 Niedawno odrestaurowane schronisko wygląda pięknie zarówno na zewnątrz jak i …

chata grabowa brenna

… wewnątrz. Dodatkowym zaskoczeniem była baaardzo miła obsługa. Ucięliśmy sobie krótką kulinarną pogawędkę i  oczywiście zgłodniali szybko coś zamówiliśmy.

chata grabowa śląsk

Poszliśmy usiąść na taras, aby w oczekiwaniu na jedzenie rozkoszować się …

chata grabowa brenna beskidy

pięknym widokiem gór. Z okolic Grabowej rozciąga się widok na Trzy Kopce Wiślańskie (810m. n.p.m.), Równicę (885m n.p.m.), Czantorię (995m n.p.m.), osiedle Świniorka (ok. 700m n.p.m.) i Halę Jaworową.

atrakcje dla dzieci beskidy

Chata Grabowa od samego początku miło nas zaskoczyła i nie spodziewałam się, że może być jeszcze lepiej.  Ale jak przyniesiono nam jedzenie, to brakowało nam słów zachwytu. Dla Stasia zamówiłam zupę jarzynową. Czego można się spodziewać po zupie jarzynowej. Nie uwierzycie, takiej zupy jarzynowej jeszcze nie jadłam 🙂 Te wszystkie warzywa jakby zostały dopiero co zerwane z ogródka i wrzucone do garnka. Dla siebie wzięłam placki ziemniaczane smażone bez tłuszczu (można wybrać również smażone metodą tradycyjną) i podane z gulaszem. Rewelacja 🙂 Dawid wziął kwaśnicę – dobra, ale usta mu się nie zamykały w zachwycie nad pierogami z mięsem, które tak na marginesie wyjadła mu Tosieńka.  A Antoninki frytki, kotleta schabowego i ogórki małosolne, jak to w rodzinie, zajadali wszyscy 🙂 W kilku miejscach jadaliśmy w okolicy, ale muszę przyznać, że jedzenie najbardziej NAM smakowało w Chacie Grabowej. I z chęcią pokonałabym jeszcze raz taką drogę żeby tak zjeść.

beskidy atrakcje dla dzieci

Nigdzie nam się nie spieszyło więc dzieci pobiegły bawić się w  parku tematycznym  „Ogród Bajek”, a ja popijałam kawę i zajadałam przepyszne, dopiero co wyjęte z pieca rogaliki z jagodami.

atrakcje dla dzieci w beskidach

Humory wszystkim dopisywały. Spójrzcie na ten czarujący uśmiech Dawida 🙂 Mój przystojniak 🙂

chata grabowa opinie

Jak będziecie w okolicy to koniecznie wpadnijcie do schroniska Chata Grabowa 🙂 Dla tych co nie mogą lub nie lubią chodzić po górach, bądź po prostu są wygodni mam ważną informację. Można tam dojechać autem.

brenna chata grabowa


Chata Grabowa 

chata grabowaWWWfacebook.com/grabowachata
Telefon: 510 101 222
Miejscowość: Brenna
Adres: ul. Grabowa 52

43-438 Brenna, Polska

Poprzedni artykułKarczma pod strzechom
Następny artykułLody, lody, lody!

2 KOMENTARZE

  1. Szlaka Utopca – całkiem fajny. Do Chaty Grabowej można również podjechać samochodem, a dalej już spacerkiem można się wybrać z dziećmi w stronę Starego Gronia.

    Jest tam wieża widokowa i mała chatka pasterska – idealne dla dzieci 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Koniecznie przeczytaj