czwartek, 23 maja, 2024

Czy opłaca się inwestować w kursy dla nastolatków

Już od najmłodszych lat zapisujemy dzieci na różnego rodzaju zajęcia dodatkowe. Nic w tym dziwnego ponieważ zależy nam na ich rozwoju, ale i na szczęściu. Często wybieramy zajęcia pozalekcyjne zgodne z upodobaniami dzieci: taniec, gimnastyka, rysunek, jazda konna i wiele, wiele innych. Wybiegamy również też myślami w przyszłość i jako rodzice staramy się przewidzieć co w najlepszy sposób pomoże naszym dzieciom wybrać najlepsza szkołę, może studia, wystartować w przyszłości w dorosłe życie czy też najzwyczajniej realizować swoje marzenia o podróżach. Są takie zajęcia, które z moich obserwacji są najczęściej wybierane przez rodziców. Czy wiecie o jakie zajęcia chodzi?

Nauka języka angielskiego

Myślę, że nie jesteście zaskoczeni, że to język angielski jest najczęściej wybierany spośród dostępnych zajęć dodatkowych. Często już przedszkolaki uczą się dodatkowo angielskiego.  Jednak większym popytem cieszy się angielski dla młodzieży szkolnej Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego rodzice przywiązują taką wagę do nauki angielskiego?

Po pierwsze

Spokojnie można stwierdzić, że język angielski można uznać za język międzynarodowy. Znając ten język można porozumiewać się z ludźmi z większości krajów. Ułatwia to podróżowanie po całym świecie i poznawanie kultur i tradycji innych krajów.

Po drugie

Przyszłościowo, znajomość języka angielskiego w dużym stopniu ułatwia znalezienie pracy. Może się również przyczynić do otrzymania większej płacy, albo lepszego stanowiska.

Po trzecie

Język angielski umożliwia oglądanie filmów oraz czytanie książek w tym języku, które nie zostały przetłumaczone na język polski. Dzięki temu możemy sięgać po wiedzę niedostępną dla innych.

Po czwarte

Nauka języka w pozytywny sposób oddziaływuje na nasz mózg. Pobudza go do działania. Mózg ćwiczy, pracuje dzięki czemu będzie dłużej w świetnej formie.

Po piąte

Znajomość angielskiego pozwala na poznawanie nowych osób, a może nawet zdobywanie nowych przyjaciół w różnych zakątkach świata.

Po szóste

Znajomości angielskiego wpływa także na niezależność i pewność siebie. Nie musimy liczyć na czyjąś pomoc kiedy potrzebujemy komunikować się po angielsku i dzięki temu czujemy się też pewniej. Cały świat stoi przed nami otworem.

Im szybciej dzieci zaczną uczyć się angielskiego tym lepiej go opanują. Należy jednak pamiętać, że nigdy nie jest za późno na dokształcanie się  w tym kierunku. Kursy angielskiego dla nastolatków również doskonale pomogą rozwijać się w tym kierunki.

Przed podjęciem nauki w szkole językowej warto przyjrzeć się jej dokładnie i zapoznać się z jej ofertą, a także sposobem prowadzenia zajęć. Ze swojej strony polecam Wam zajrzeć na stronę www.earlystage.pl

W Early Stage korzystają z 10 supermocy:
1. Rym – bo słowo po słowie zostaje w głowie.
2. Rytm – bo napędza do mówienia jak muzyka do tańca.
3. Muzyka – bo w Twojej głowie „Happy birthday to You” nie istnieje bez melodii.
4. Teatr – bo język obcy lubi się przedstawiać.
5. Emocje – bo pobudzają nas do rozwoju.
6. Ruch – bo wyzwala energię potrzebna do nauki.
7. Relacje – bo łączą nas w drużynę odkrywców języka angielskiego.
8. Humor – bo lekcje bez śmiechu są jak wakacje bez słońca.
9. Obraz – bo nowe słowa muszą wpadać w oko.
10. Ambitne materiały – żeby dziecko chciało samo po nie sięgać.

To 10 sprawdzonych metod na skuteczną naukę języka angielskiego. Podczas zajęć angażują wyobraźnię dzieci, pamięć i zmysły, co umożliwia przyswajanie nowej wiedzy w sposób naturalny i zgodny z indywidualnym rozwojem każdego dziecka. Tam nauka angielskiego staje się łatwa i przyjemna.

 

 

coolpakiJoanna Kołpak – Coolpak

Jeśli spodobał Ci się mój wpis udostępnij go proszę, klikając UDOSTĘPNIJ.

Polub moją stronę na Facebooku www.facebook.com/coolpaki

Zajrzyj na mój Instagram www.instagram.com/coolpaki.pl

 

 

Poprzedni artykułCiasteczka owsiane
Następny artykułMetamorfoza pokoju chłopca

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Koniecznie przeczytaj