sobota, 15 czerwca, 2024

Jeden z najbardziej udanych prezentów jaki ostatnio zrobiłam moim dzieciom

Co Wasze dzieci lubią najbardziej, ale tak najbardziej robić? Tak wiem, łobuzować 😉 Ale tak poza tym? Antoninka lubi rysować, a jeszcze bardziej malować farbkami. Wtedy można się bardziej ubrudzić, a to przecie w tym jest najlepsze.  Lubi oglądać bajki, ale na szczęście lubi też jak jej czytamy. Lubi również oczywiście bawić się na placu zabaw. A Stasiu? Stasiu też lubi bawić się na placu zabaw. Poza tym lubi wszelkie pojazdy. Począwszy od motorka odpychacza, poprzez hulajnogę i rower siostry, a skończywszy na samochodzie taty lub dziadka, w których chętnie siada za kierownicą, i potem nie można go stamtąd wyciągnąć. Uwielbia też moje komórki i laptopa. Poza tym razem z Antoninką lubią muzykę. Lubią jej słuchać. Co najczęściej ma miejsce w samochodzie. Ale jeszcze bardziej lubią śpiewać i tańczyć. Może jeszcze w przypadku Stasia z tym śpiewem to za dużo powiedziane, ale próby już były.  I właśnie dlatego jestem zachwycona moim nowym odkryciem personalizowaną muzyką dla dzieci 🙂 Tosieńka jak usłyszała po raz pierwszy jak w piosence zwracają się bezpośrednio do niej,  to na początku milczała z zaskoczenia, a potem była lawina pytań m.in. „Oni śpiewają o mnie?”, „A jak ja wyglądam w tych piosenkach? Czy jestem zwierzaczkiem?” Pytanie uzasadnione, bo piosenki śpiewa sowa Dudu i króliczek Bibi. Teraz to już przyjaciele Tosi, którzy mają na nią duży wpływ. Chyba większy niż mama czasami, i to już od pierwszego przesłuchania płyty. Na płycie jest 12 piosenek:
1. Co wypowie sowa?
2. Tylko Ty
3. Kolory
4. Ubieram się
5. Farma
6. Czy lubisz?
7. Podnieś ręce
8. Dudu i Bibi
9. Proszę, dziękuję, przepraszam
10. Śmieszne miny
11. Sprzątanie
12. Baranki,
w których imię dziecka użyte jest ponad 70 razy. Dlatego łatwo i szybko można polubić jej bohaterów i dlatego mają takie oddziaływanie na słuchacza. A że tematyka piosenek dotyczy otaczającego nas świata oraz życia codziennego, to w doskonały sposób nie tylko bawią ale także uczą.

W trakcie piosenki „Kolory” Tosieńka wyciągała ubrania bądź książki o określonych kolorach. A jak pod koniec piosenki zadano pytanie „Jaki jest Twój najlepszy kolor?” odpowiedziała „Niebieski” (wiecie dlaczego?) Jak usłyszała słowa Dudu „Mój też” przybiegła do mnie i mówi „Mamo, mamo niebieski to też jest ulubiony kolor Dudu”. Jak się zaczęła piosenka „Ubieram się” to Tosia oznajmiła „To ja zakładam buty, bo muszę robić wszystko z tej piosenki. I musisz mi na to pozwolić.” W końcu miała na sobie jeszcze kurtkę, szalik i czapkę. Zabawa była fajna. Kolejna piosenka „Farma” zainspirowała moje dziecko do wyciągnięcia wszystkich maskotek, bo przecież na farmie są zwierzęta. Ale na szczęście przedostatnia piosenka to „Sprzątanie” i o dziwo Antoninka pochowała wszystkie zabawki, które wcześniej powyciągała.  Nie będę Wam tu opisywać wszystkich reakcji Tosieńki. Najlepiej sami zobaczcie jak te piosenki podziałają na Wasze dzieci.  Bo nie powiecie mi, że nie mają pozytywnego wpływu na nie.

Wiem, wiem nie wiecie jeszcze gdzie można je dostać. Nic prostszego, nie musicie wychodzić z domu, wpisujecie tylko www.dubi.com.pl i zamawiacie 🙂  I za kilka dni dostajecie do domu płytę z piosenkami skierowanymi bezpośrednio do Waszego dziecka. A kto wie może ona pomoże uporać się z problemem sprzątania zabawek? Albo jakimś innym.

To co zamawiacie? Jak tak, to dajcie znać jakie były reakcje  waszych pociech.

Piosenki dla dzieci

Poprzedni artykułJagodowe muffinki i jagodowy koktajl
Następny artykułOwce i Róża

2 KOMENTARZE

  1. Brzmi ciekawie. Chyba się skuszę i kupię :). Zwykle stawiałam na zabawki, które aktywują dzieci do ruchu. Ostatnio zaskoczyłam ich basenem z kulkami z https://e-babystuff.pl/ i byli bardzo szczęśliwi. Szaleństwa trwały całe dwa dni, ale tak sobie myślę, że fajną odmianą mogą być piosenki personalizowane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Koniecznie przeczytaj