sobota, 15 czerwca, 2024

Fabryka Robotów

Kiedyś przemknęła mi informacja bodajże w opolskiej telewizji śniadaniowej o Fabryce Robotów. Cały czas miałam w planach odwiedzić to miejsce tym bardziej, że jest blisko nas. W końcu się udało.

Dlaczego chciałam pojechać tam z dziećmi? Na Fanpag’u Fabryki Robotów możecie przeczytać „Fabryka Robotów, to jedyne miejsce w Polsce gdzie budowane są ogromne stalowe roboty inspirowane filmami sci-fi. Wszystkie zbudowane od podstaw ze złomu samochodowego i nie tylko, ważące nawet 900 kg. Tu zobaczysz je w różnym stopniu zaawansowania. Gotowe, jak i w trakcie budowy. Zapewniamy niesamowite wrażenia! Różnorodność oraz wielkość zadziwi nie jednego zwiedzającego.”

To wszystko prawda. Ogromne roboty robią niesamowite wrażenie. Przykładowo robot Trzmiel – to ten żółty, waży 480kg, jego wysokość to 275cm i powstawał przez 720 godzin od września 2010r. do czerwca 2011r. Takie informacje znajdziecie przy większości robotów. Trzmiel jest wyjątkowy, bo dodatkowo mruga oczami na niebiesko. Dla dzieci to była mega atrakcja. Tosieńka próbowała odgadnąć kiedy mruga. Zadawała różne pytania i myślała, że on jej odpowiada. A to Pan, który robił te roboty zdalnie włączał oczyska i bawił się z Tosieńką.

Tosieńce i Stasiowi podobały się zarówno te duże jak i te małe roboty.

Znajdziecie tu między innymi słodkie Minionki, Woleego i ..

… inne maleństwa.

Ale też obok robiącego miłe wrażenie wielkiego Trzmiela czy też robotów z „Gwiezdnych wojen” są i inne przerażające swym wyglądem roboty jak np. Drapieżnik Mroczny Łowca.

W trakcie naszego zwiedzania przyszła jeszcze jedna rodzinka z synem ,ale już takim nastoletnim. Widać, że są chętni do odwiedzenia tego wyjątkowego miejsca, które znajduje się w garażu na posesji twórcy. Na koniec Staś się przestraszył, bo jeden z robotów zaczął mówić. To był znak, że trzeba opuścić już ten świat robotów.

My na pewno tam jeszcze wrócimy, bo tatusiowi było przykro, że pojechaliśmy tam bez niego, więc koniecznie musimy go tam zabrać.


Fabryka Robotów – Łącznik

WWWfacebook.com/Robot.Factory.Poland
Telefon: 515 953 394
Miejscowość: Łącznik
Adres: ul. Stawowa 15
Koszt: płatne

 

 

48-220 Łącznik, Polska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Koniecznie przeczytaj