sobota, 15 czerwca, 2024

Jestem w bajce – to możliwe!

Najlepsze prezenty to są te, których się nie spodziewamy.

Ja bardzo lubię robić dzieciom takie prezentowe niespodzianki i obserwować ich radość na twarzach, ale takiej reakcji jak wręczyłam im książki z serii Jestem w bajce się nie spodziewałam.

 

Co takiego fascynującego jest w tych bajkach, że wzbudzają taką reakcję u dzieci?

Największe zaskoczeniem dla dziecka jest fakt, że jest ono w bajce. Patrzy na siebie na ilustracjach i czyta, albo raczej słucha jak czyta ktoś dorosły, historię, w której jest głównym bohaterem. W tekście oczywiście niejednokrotnie pojawia się też imię dziecka. To dziecko, a nie jakaś fikcyjna postać,  przeżywa różnego rodzaju przygody opisane w bajce.

Na stronie Jestem w bajce  znajdziecie opowieści, których bohaterem jest jedno albo dwoje dzieci.

Wybór ułatwia podział na bajki:

Dla dziewczynek:
– Wróżkolandia
– Czekoladowa Królowa
– Bajka o Lodolancji
– W kropki i w paski
– Wszystkie przygody świata

Dla chłopców:
– Bajka o strażaku
– Złota rączka i pojazdów bolaczka
– Bajka o Lodolancji
– W kropki i w paski
– Wszystkie przygody świata
– Wehikuł czasu

Dla rodzeństwa:
– Bajka o Lodolancji
– Smoczy wyścig

Mój wybór padł na bajki dla rodzeństwa, więc Antoninka i Staś o otrzymali książeczki „Smoczy wyścig” i „Bajka o Lodolancji”.

Książki z moimi dziećmi jako bohaterami wyglądają niesamowicie i nawet mi jak na nie patrzę pojawia się uśmiech na twarzy. U dzieci natomiast pojawia się również zadziwienie, zaskoczenie, fascynacja. Cóż niecodziennie widzi się siebie pędzącego na smoku, albo …

siedzącego na butelce czy też puszce w lodówce.

Książki są pięknie ilustrowane, a fabułę ja sama śledziłam z zaciekawieniem. Muszę przyznać, że mnie osobiście najbardziej zaskoczyła właśnie akcja bajek. Nie wiem dlaczego, ale spodziewałam się spokojnej, niczym nie wyróżniającej się historyjki.

Książka jest dość wytrzymała na działania dziecięcych raczej. Wydana jest na wysokiej jakości papierze w formacie 20 x 20 cm  w twardej oprawie.

Tak na temat bajek wypowiada się psycholog dziecięcy:

„Jestem w bajce daje poczucie wyjątkowości, bycia ważnym i kochanym, co wpływa na budowanie wzajemnych relacji. Dzieci rozwijają wyobraźnię i nabierają poczucia kompetencji. Utożsamianie się z bohaterem pozwala dziecku uwierzyć, że skoro udało mu się w bajce, to w życiu też sobie poradzi. Opowiadania rozwijają funkcje poznawcze oraz pokazują ważne wartości takie jak empatia czy chęć niesienia pomocy.”

Prawdę mówiąc chodzi mi po głowie, żeby dla Stasia zamówić jeszcze „Bajkę o strażaku”, a Tosieńce „Czekoladową Królową”. Choć prawdę mówiąc jestem ciekawa treści każdej z tych bajek i jestem pewna, że wszystkie spodobałyby się moim dzieciom.

A jest to bardzo proste, bo wystarczy wybrać tytuł i przesłać zdjęcie dziecka. Jeśli będziecie mieli wątpliwości, które zdjęcie będzie dobre możecie wysłać kilka, a wtedy przez wydawcę zostanie wybrane najbardziej odpowiednie.

To takie proste, a radość dziecka ogromna.

 

 

 

19 KOMENTARZE

  1. Super rzecz, tylko jeśli dziecko będzie chciało czytać książki w których samo jest to jak dorośnie może być trochę rozczarowane, sięgnie np. po kryminał a tu same trupy.

  2. Dzięki Twoim wpisom, mam pomysły na cudowne niespodzianki dla swoich dzieciaków. Zachwyciłam się tą książeczką i radością Twoich dzieciaczków. Już zamówiłam o Strażaku…czekam z niecierpliwością.:)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Koniecznie przeczytaj