piątek, 10 lipca, 2020

Karczma Dwór Skibówki

Wyprawa na Równicę… Nie, to może wprowadzić w błąd i zasugerować, że weszliśmy na Równicę, a my tam wjechaliśmy. Na samiutką górę. Naszym celem nie było tym razem chodzenie, a jedzenie. Zawitaliśmy do karczmy “Dwór Skibówki”. Zachęcił nas wygląd karczmy i widoki, które mogliśmy stamtąd podziwiać. I na tym się nie zawiedliśmy. Karczma rzeczywiście jest utrzymana w pięknym góralskim stylu.

karczma dwór skibówki ustroń

Roztaczające się malownicze widoki i to jeszcze w tak piękną pogodę spowodowały, że wszyscy klienci siadali na tarasie, więc w środku było pusto.

dwór skibówki ustroń

karczma dwór skibówki ustroń

atrakcje dla dzieci ustroń

My oczywiście uczyniliśmy to samo 🙂 Bez pośpiechu prześledziliśmy menu. Mój wybór padł na żeberka pieczone z zasmażaną kiszoną kapustą, podawane z ziemniakami. Dawid wziął zupę czosnkową oraz placki ziemniaczane z sosem grzybowym. Dla Stasia zamówiłam zupę pomidorową z ryżem. Jadł siedząc na moich kolanach, ale są krzesełka do karmienia dzieci, więc można z nich skorzystać. Tosieńka mimo, że pół godziny wcześniej mówiła, że jest baaardzo głodna, to jednak okazało się, że nie jest, i nie chciała nic. Oczywiście skończyło się na tym, że podjadała i moje żeberka i Dawida placki.

ustroń atrakcje dla dzieci śląsk

Mimo dobrego pierwszego wrażenia opuściliśmy “Dwór Skibówki” rozczarowani. Niestety spośród rożnych miejsc, w których jedliśmy w okolicy to okazało się najgorsze. W zupie pomidorowej dla Stasia twardy ryż. Podobnie w moim daniu, twarde żeberka. A to było danie, które zamawiałam z myślą o Tosi, bo Tosieńka jest mięsna, a najbardziej lubi jeść mięso, w którym są kostuchy. Dawida placki ziemniaczane były tłuste i słone, ale przynajmniej sos był dobry 😉 a zupa baaardzo czosnkowa. I jest tak czasami, że lokal jednak zyskuje miłą obsługą. I czasami jedzenie jest średnie, ale ludzie są fajni. Niestety tutaj obsługa też nas nie zachwyciła.

Zastanawiałam się czy nie za surowa ta opinia. Zwróciłam się o pomoc do wujka google 😉 Przejrzałam inne opinie. Wiadomo są rożne, ale są i takie, które pokrywają się z tym co piszę. Z Jednym muszę się zgodzić. Porcje są duże. To jest to czego my doświadczyliśmy i nasz całkowicie subiektywny odbiór.  Macie inne zdanie? Dajcie znać w komentarzach.


Karczma Dwór Skibówki

karczma dwór skibówki

WWWdworskibowki.pl
Email: ustron@dworskibowki.pl
Telefon: 33 858 78 00, 602 218 918
Miejscowość: Ustroń
Adres: Góra Równica

Wyśrodkuj mapę
Ruch
Jazda rowerem
Tranzyt

Poprzedni artykułLeśny Park Niespodzianek
Następny artykułSokolarnia

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Koniecznie przeczytaj

Proste pomysły na wakacyjną aktywność z dzieckiem

Lubię ruch. Poza tym wiem, że jest to też ważne dla dobrego samopoczucia i kondycji. Dzieciom od małego staram się wszczepić dobre nawyki. Chciałabym,...

Szkoła rodzenia na miarę naszych czasów

Deszczowe dni sprzyjają raczej siedzeniu w domu niż długim spacerom. W takie dni wychodzimy poskakać po kałużach, ale jednak więcej czasu poświęcamy na czytanie,...

Pustynia Błędowska

Wyprawę na Pustynię Błędowską połączyliśmy ze zwiedzaniem Zamku Ogrodzieniec. Żałuję, że przyjechaliśmy tam dość późno. Dzieci były już zmęczone zwiedzaniem zamku i wspinaniem się...