sobota, 15 czerwca, 2024

Karczma Dwór Skibówki

Wyprawa na Równicę… Nie, to może wprowadzić w błąd i zasugerować, że weszliśmy na Równicę, a my tam wjechaliśmy. Na samiutką górę. Naszym celem nie było tym razem chodzenie, a jedzenie. Zawitaliśmy do karczmy „Dwór Skibówki”. Zachęcił nas wygląd karczmy i widoki, które mogliśmy stamtąd podziwiać. I na tym się nie zawiedliśmy. Karczma rzeczywiście jest utrzymana w pięknym góralskim stylu.

karczma dwór skibówki ustroń

Roztaczające się malownicze widoki i to jeszcze w tak piękną pogodę spowodowały, że wszyscy klienci siadali na tarasie, więc w środku było pusto.

dwór skibówki ustroń

karczma dwór skibówki ustroń

atrakcje dla dzieci ustroń

My oczywiście uczyniliśmy to samo 🙂 Bez pośpiechu prześledziliśmy menu. Mój wybór padł na żeberka pieczone z zasmażaną kiszoną kapustą, podawane z ziemniakami. Dawid wziął zupę czosnkową oraz placki ziemniaczane z sosem grzybowym. Dla Stasia zamówiłam zupę pomidorową z ryżem. Jadł siedząc na moich kolanach, ale są krzesełka do karmienia dzieci, więc można z nich skorzystać. Tosieńka mimo, że pół godziny wcześniej mówiła, że jest baaardzo głodna, to jednak okazało się, że nie jest, i nie chciała nic. Oczywiście skończyło się na tym, że podjadała i moje żeberka i Dawida placki.

ustroń atrakcje dla dzieci śląsk

Mimo dobrego pierwszego wrażenia opuściliśmy „Dwór Skibówki” rozczarowani. Niestety spośród rożnych miejsc, w których jedliśmy w okolicy to okazało się najgorsze. W zupie pomidorowej dla Stasia twardy ryż. Podobnie w moim daniu, twarde żeberka. A to było danie, które zamawiałam z myślą o Tosi, bo Tosieńka jest mięsna, a najbardziej lubi jeść mięso, w którym są kostuchy. Dawida placki ziemniaczane były tłuste i słone, ale przynajmniej sos był dobry 😉 a zupa baaardzo czosnkowa. I jest tak czasami, że lokal jednak zyskuje miłą obsługą. I czasami jedzenie jest średnie, ale ludzie są fajni. Niestety tutaj obsługa też nas nie zachwyciła.

Zastanawiałam się czy nie za surowa ta opinia. Zwróciłam się o pomoc do wujka google 😉 Przejrzałam inne opinie. Wiadomo są rożne, ale są i takie, które pokrywają się z tym co piszę. Z Jednym muszę się zgodzić. Porcje są duże. To jest to czego my doświadczyliśmy i nasz całkowicie subiektywny odbiór.  Macie inne zdanie? Dajcie znać w komentarzach.


Karczma Dwór Skibówki

karczma dwór skibówki

WWWdworskibowki.pl
Email: ustron@dworskibowki.pl
Telefon: 33 858 78 00, 602 218 918
Miejscowość: Ustroń
Adres: Góra Równica

Polska

Poprzedni artykułLeśny Park Niespodzianek
Następny artykułSokolarnia

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Koniecznie przeczytaj