sobota, 15 czerwca, 2024

Kawiarnia Kafka Opole

Jak umawiamy się ze znajomymi na „szybką” kawę to najczęściej w „Kafce” ponieważ:
– jest tam dobra kawa,
– smaczne ciasta,
– zdrowe soki,
– kącik zabaw dla dzieci,
– oraz przewijak dla maluszków.

Ostatnio tam byliśmy przy okazji zajęć w bibliotece „Sobota z mamą i tatą”. Kto czytał relację z tych zajęć, to zapewne pamięta, że Stasia nie było z nami. Rozchorował się  biedulek i został z babcią w domu. Przyjemnie było wypić dobrą kawę i zjeść pyszne ciasto. W ogóle tego dnia, to zaszalałyśmy z Tosią. Zamówiłyśmy gorącą czekoladę, tzn. dwie, dla każdej po jednej. Chociaż skończyło się na tym, że to ja wypiłam prawie dwie 😉 Do tego po ciachu. Tosia wzięła ciasto  z truskawkami, ja zdecydowałam się na czekoladowe. Dopytywałam się o ciasto w kolorze zielonym. Dowiedziałam się, że to szpinakowe. Pani zapewniała, że pyszne, ale nie miałam odwagi skusić się na nie, choć nie ukrywam, że za mną chodzi i może kiedyś …. Z drugiej strony tam ciągle pojawiają się nowe ciasta  i ciężko się zdecydować, które wziąć. Żeby nie było, że tam są tylko same ciasta, to wspomnę, że mają też pyszne kanapki i tosty. Na chwilę wpadł do nas wygłodniały Dawid, i właśnie takiego ciepłego, pysznego tosta sobie zamówił. Nie najadł się nim za bardzo bo przyłączyła się do niego Tosia 🙂

Antoninka oznajmiła nam, że chce sama siedzieć przy stoliku i przeniosła się do innego. Zjadła ciasto i pobiegła bawić się w kąciku dla dzieci, a ja mogłam „poplotkować” z koleżanką.

„Kafka” w ogóle jest ciekawym miejscem. Można na miejscu znaleźć kilka pozycji książkowych, i zatopić się w lekturze w trakcie picia kawy. Jeśli ktoś woli prasę też takową tutaj znajdzie. Poza tym w „Kafce” można poobcować ze sztuką. Co jakiś czas pojawiają się wystawy nowych prac. My trafiliśmy akurat na wystawę obrazów Pani Luizy Los-Plawszewski.

„Kafka” to ciekawe, klimatyczne miejsce w samym centrum miasta, gdzie można wypić m.in. dobrą kawę. Polecamy 🙂

Kawiarnia Kafka Opole

kafka opole

kafka opole opinie

atrakcje dla dzieci opole


Kawiarnia Kafka Opole

WWWwww.facebook.com/kawiarnia.kafka.opole
Telefon: 695 169 837, 607 515 722
Miejscowość: Opole
Adres: ul. Minorytów 4

46-020 Opole, Polska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Koniecznie przeczytaj