wtorek, 25 czerwca, 2024

Kolej Linowa na Czantorię

Na Czantorię wjeżdżaliśmy nowoczesną czteroosobową kolejką linową. Na szczęście ma ona system zwalniania prędkości przy wsiadaniu i wysiadaniu dzięki temu bez problemu udało nam się usiąść z dziećmi i całym naszym bagażem. Muszę przyznać, że lepiej czuję się jak mam grunt pod stopami i nie przepadam za górskimi kolejkami choć wiem, że są one bezpieczne. I może Staś odczuł ten mój lęk, bo złapał mnie mocno za szyję i nie chciał puścić jak chciałam go posadzić i przytulić. W pewnym momencie dotarły do mnie słowa z krzesełek, które nas mijały zjeżdżając na dół „Ja bym tak dziecka nie trzymała”, powiedziała jedna z Pań do koleżanek, które jej towarzyszyły. Nie wiem w jaką stronę poszła rozmowa i czy w ogóle miała kontynuację, bo już się rozjechaliśmy. Jak zazwyczaj w sytuacjach kiedy oceniamy innych nie znamy dokładnie podłoża danego zachowania. Łatwo w takich sytuacjach przychodzi ocenianie i krytyczne spojrzenie.

na-nude

na-nude-4

A Staś jak się trochę oswoił zwolnił uścisk i mogłam go spokojnie posadzić sobie na kolanach. Ale i tak nie był zachwycony przejażdżką  w przeciwieństwie do Antoninki. Ona czuła się zupełnie swobodnie.

na-nude-5

W trakcie wjazdy i zjazdu kolejka są robione zdjęcia, które potem można kupić. My oczywiście skorzystaliśmy z tej opcji, bo przecież siedząc na krzesełku wyciągu, i to jeszcze z małymi dziećmi trudno sobie zrobić zdjęcie z pięknym roztaczającym się dookoła widokiem na góry 😉

Jedno jest pewne dla tych widoków i atrakcji na Czantorii warto było przełamać swoje obawy i leki.


Kolej Linowa na Czantorię

na-nude

WWWczantoria.net
Email: czantoria@czantoria.net
Telefon: 33 854 35 50
Miejscowość: Ustroń
Adres:  ul. 3 Maja 130
Koszt: płatne

 

 

 

43-450 Ustroń, Polska

11 KOMENTARZE

  1. Synus wiedzial co robi :-P.
    Ja to nawet za pieniądze do tego nie wsiade :-D.
    Wagonik, to co innego. Na Kasprowy znioslam bez problemu :-).
    Fajny wpis.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Koniecznie przeczytaj