wtorek, 23 lipca, 2024

Kolorowe bąbelki

Jesteśmy zachwyceni doświadczeniami 🙂 Tosia i Staś reagują na nie z niesamowitym zainteresowaniem, dlatego przygotowujemy kolejne doświadczenie – kolorowe bąbelki.  Jak je przygotować?

Potrzebujecie:
– dwie szklanki,
– olej,
– wodę,
– barwnik,
– dowolne tabletki musujące np. witaminy, magnes, wapno …

Przygotowanie: połowę jednej szklanki wypełniamy olejem, do drugiej wlewamy wodę i zabarwiamy ją barwnikiem o dowolnym kolorze. Wspominałam przy okazji ostatniego doświadczenia, że najlepsze są barwniki w proszku. Są wydajne i łatwo się je rozprowadza. Wodę z barwnikiem przelewamy do szklanki z olejem i następnie wrzucamy tabletkę musującą.

Pozostaje nam tylko obserwować reakcje dzieci. Są niesamowite. Miny zdziwienia i fascynacji 🙂 Tabletki musujące znikały ekspresowo. Dorzucali je żeby było więcej bąbelkowych kuleczek.

Przygotowując doświadczenie jeszcze pobawiliśmy się kolorami. Mamy trzy kolory barwników: czerwony, żółty i niebieski. Tosienka chciała mieć wodę zabarwioną na kolor zielony więc taki zrobiliśmy mieszając niebieski z żółtym.

Atrakcje dla dzieci przy takich doświadczeniach gwarantowane. Świetna zabawa i odrobina wiedzy zdobyta 🙂

atrakcje-dla-dzieci2

atrakcje-dla-dzieci3

atrakcje-dla-dzieci4

atrakcje-dla-dzieci5

atrakcje-dla-dzieci6

atrakcje-dla-dzieci7

atrakcje-dla-dzieci8

atrakcje-dla-dzieci

Poprzedni artykułZabawki instrumentalne
Następny artykułWood & Yarn

9 KOMENTARZE

    • To przede wszystkim zabawa dla dzieci i poznawanie nowych rzeczy. Ich zainteresowanie i zadziwienie widać na twarzach i w reakcjach. To też nauka, że z połączenia tych trzech składników wytwarzają się takie bąbelki.

  1. Świetna zabawa! Koniecznie muszę to pokazać mojej Córci, szczególnie że mam takie tabletki po terminie, których już nie wykorzystam do spożycia ? dzięki za pomysł !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Koniecznie przeczytaj