wtorek, 23 lipca, 2024

Nie chcę mieć dzieci – pięć powodów

Aż trudno mi teraz w to uwierzyć, że kiedyś nie chciałam mieć dzieci. Moje Kołpaczątka dają mi tyle szczęścia, radości, uśmiechu każdego dnia 🙂 Ale jednak kiedyś tak było, że nie myślałam w ogóle o posiadaniu potomstwa. Powodów było kilka i w zależności od nastroju rożnie odpowiadałam dopytującym się „Kiedy ….?”

Dlaczego nie chciałam mieć dzieci

1/ Nie chcę mieć dzieci. Po prostu. Przez całe lata nie czułam takiej potrzeby. Może ją w sobie stłumiłam, a może jej nigdy nie miałam. Z dziećmi miałam stały kontakt ponieważ jest ich sporo w mojej rodzinie. Stasiu jest już szesnastym wnukiem mojej mamy. Zawsze mówiłam, że moja rodzina średnią już wyrobiła więc ja już nie muszę się starać 😉 Nie mogę powiedzieć, że miałam jakieś negatywne doświadczenia , które wpłynęły na moją niechęć do posiadania dzieci. Wścibskim, którzy dopytywali o to kiedy w końcu zostanę mamą mówiłam, że …

2/ Jestem wygodna i nie będę zmieniać swojego stylu życia dostosowując go pod dzieci. Nie będę wstawać w środku nocy do … bachorów, przebierać im śmierdzących pieluch i podcierać nosów. Jest mi dobrze tak jak jest. Jestem panią własnego czasu. Mam czas dla siebie. Mogę robić co chcę i kiedy chcę.

3/ Nie stać nas. Prowadziliśmy działalność, ale nie mogliśmy zbytnio rozwinąć skrzydeł ponieważ obydwoje pracowaliśmy na etacie zarabiając tyle, że ledwo starczało na pokrycie wszelkich wydatków. Wszystkiego było mało. Mało pieniędzy, i mało czasu, który dzieliliśmy pomiędzy pracę na etacie i pracę w firmie. O dziecku więc nie ma mowy.

4/ Nie mamy własnego mieszkania. Wynajmowaliśmy kawalerkę. Całe 19m kwadratowych na czwartym pietrze, w starej kamienicy bez windy. I gdzie tu jeszcze wstawić łóżeczko? Jak wnosić wózek z dzieckiem?

5/ Jestem za stara. Co mogę więcej tutaj napisać. Wiek, w którym kobiety decydują się na dziecko zdecydowanie się wydłużył i to o dobre 10, a nawet 15 lat. Jednak zawsze zostaje to ale …

To tylko pięć powodów, moich powodów, które w mniejszym bądź większym stopniu mnie dręczyły. A jest ich więcej, każda z nas ma inne.

Oto jeszcze kilka, z jakimi się zetknęłam

Przytyję i już nie odzyskam dawnej figury. O tym, czy po ciąży zostaną zbędne kilogramy decyduje wiele czynników: geny, karmienie piersią, tryb życia, dieta itp. Ale głowa do góry! Wiele kobiet po ciąży wygląda lepiej niż przed nią 🙂

– Będę miała obwisłe piersi. Można tego uniknąć stosując odpowiednio dobrane kosmetyki do pielęgnacji piersi w ciąży.

Poród naturalny zmieni wygląd miejsc intymnych. Nie ma się czego obawiać. Po czasie wszystko wraca do normy.

Cesarka zostawi okropna bliznę. To wszystko zależy od umiejętności lekarzy, którzy nas zszywają. Pocieszające jest to, że te blizny są niewidoczne pod bikini 😉

Martwię się o dziecko. Jest to oczywiste, i chyba towarzyszy każdej mamie. Urodzenie zdrowego dziecka jest dla nas najważniejsze. Dlatego dbamy o siebie w trakcie ciąży, chodzimy na wizyty kontrolne do ginekologa.

Boję się porodu. Wokół samego porodu krąży wiele opowieści, które jeszcze dodatkowo wzmagają nasze lęki. Pamiętajcie każdy poród jest inny.

Seks po ciąży nie będzie już taki zadowalający. I tu nie do końca prawda, bo  często zdarza się tak, że kobieta dopiero po ciąży jest naprawdę świadoma swojej seksualności, świadoma swojego ciała, a wówczas ochota na seks wzrasta i częściej jest on satysfakcjonujący.

Wiecie jak jest z tym posiadaniem dzieci? Jak chcesz, to żadne argumenty nie są w stanie cię od tego odwieźć. Jeśli masz tylko odpowiedniego partnera, z którym chcesz mieć dzieci, to zaczynasz czuć, że chcesz. Szukacie imion dla chłopczyka i dziewczynki. Zapominasz o rezygnacji z wygód. Nie istotne będzie, że mąż akurat w tym momencie nie ma pracy, bo nawet jeśli dziś ma, to przecież nigdy nie wiesz jak będzie za rok, dwa, pięć. W mieszkaniu się pomieścicie, a to, że wynajmowane to przecież nie przeszkadza. To przecież nie na zawsze. Kiedyś w końcu będziecie mieć swoje. I wiek też przestaje przeszkadzać. Jak zdecydowaliśmy, że chcemy, aby nasze życie nieco urozmaiciło dziecko miałam 37 lat i była to w pełni świadoma decyzja.

Jakie Wy miałyście, a w zasadzie mieliście – bo w końcu bez faceta się nie obędzie 😉 – wątpliwości? A może ich nie było? Podzielcie się 🙂

Poprzedni artykułZamek Moszna
Następny artykułNadmorskie klimaty

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Koniecznie przeczytaj