środa, Grudzień 11, 2019

Nie spodziewałam się, że TO zobaczę

Na rożnego rodzaju zdjęciach widywałam słoiki czy też butelki do picia. Nie wiedziałam jednak gdzie je można kupić. Szukałam po różnych sklepach, aż w końcu udało się. Pamiętam jak wiosną zeszłego roku kupiłam swoje pierwsze zakręcane kufle ze słomką. Byłam wtedy taka szczęśliwa. Po paru miesiącach już te kufle, słoiki i butelki można było kupić za grosze niemalże w każdym markecie. Też takie masz? W mojej kolekcji są kufle i butelki. Uwielbiam je, zresztą Antoninka i Staś też. Lubią pić z nich przez słomkę różne napoje, nie tylko soki czy koktajle, ale też herbatę czy wodę. Ja też jestem wtedy spokojniejsza, bo wiem, że butelka czy też kufel ma zakrętkę i  istnieje mniejsze ryzyko wylania jej zawartości.

 

Jednak ostatnio trochę, a w zasadzie to nawet bardzo,  przeraziłam się jak z ciekawości zajrzałam do środka rurki, która jest dołączona do do tych szklanych cudów. Oczywiste jest, że za każdym razem po wypiciu przez dzieci jakiegoś soczku czy innego napoju myłam, a w zasadzie płukałam (bo ciężko czymkolwiek taką rurkę umyć) te rurki i wydawało mi się, że wszystko jest ok. Niestety tylko mi się wydawało, bo po przeprowadzeniu dokładnego śledztwa w tym temacie doszukałam się czego okropnego.

Zastanawiałam się jak Wam to pokazać. I udało się. To co widzicie na zdjęciu poniżej to są waciki, które przepchnęłam przez rurki, a to ciemnobrązowe na tych wacikach to brud z rurek, który się na nich osadził. Brud oczywiście w towarzystwie jakichś grzybów czy bakterii. Jedno jest pewne cokolwiek to jest na pewno nie jest to zdrowe, a wręcz jest to szkodliwe i to nie tylko dla dziecka.

Latem wiele osób pisało na temat gumowych zabawek do kąpieli, i tego co jest w środku tych zabawek. Rodziców przerażało, że różnego rodzaju bakterie mają kontakt z ciałem ich dziecka. A teraz wyobraź sobie, że coś podobnego dostaje się do wnętrza ciała Twojego dziecka.

Oczywiście nadal uważam, że butelki, słoiki i kufle z nakrętką są super przecież można do nich używać jakichkolwiek słomek, ja z resztą bardzo często tak robiłam. Fakt nie mają one ograniczników, które nie pozwolą dziecku wyciągnąć rurki, ale przecież zdrowie dziecka jest ważniejsze. A jeśli już tak bardzo Tobie zależny na tych słomkach, to można zadbać o dokładne ich mycie. Nie jest to łatwe, bo potrzeba do tego czegoś cienkiego i długiego co dodatkowo będzie ściągało brud ze środka słomki.

Ale jak to mówią dla chcącego nie ma nic trudnego. Prawda?

Zadbaj o zdrowie swojej rodziny i sprawdź co się kryje w środku Twoich słomek.

 

Poprzedni artykułOwsiane batoniki
Następny artykułDonuts’y czyli pączki z dziurką

3 KOMENTARZE

  1. Uwielbiam słoiczki i buteleczki do picia i też muszę przyznać, że niestety ale sporo przepłaciłam za nie :/ tak samo spoooro przepłaciłam za słój z kranikiem, który teraz można kupić w każdym pepco czy netto za grosze.
    Zrezygnowałam jednak z tych dołączonych słomek na poczet słomek papierowych z identycznych względów, tego ustrojstwa nijak wymyć się nie da 🙁 a dzieci bynajmniej mają frajdę codziennie wybierając sobie inne słomki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Koniecznie przeczytaj

Endermologia – warto, czy nie warto?

Nie od dziś wiadomo, że cellulitu nie da się w 100% pozbyć. Jednak większość kobiet chciałaby się go pozbyć i skrycie wierzy, że może...

Pokój chłopca w stylu skandynawskim

Już kilka razy pokazywałam wam pokój dzieci. To w nim najczęściej zachodzą jakieś zmiany. Pewnie ze względu na fakt, że tak szybko rosną i...

Jakimi roślinami wypełnić dom

Całe lata nie miałam w domu kwiatów. Jaki był powód? Powodów było kilka. Jak jeszcze nie mieliśmy swojego mieszkania sama myśl o przewożeniu w trakcie...