wtorek, 25 czerwca, 2024

Kilka niedrogich propozycji na prezent dla dziecka

Czasami tak jest, że coś przywołuje nasze wspomnienia z dzieciństwa. Mogą to być zapachy perfum, albo pieczonego ciasta, może to być kołysanka, którą śpiewała mama na dobranoc, a może to być też … Dla każdego coś innego.

Mój powrót w odległe czasy był związany ostatnio z grą magnetyczną od Roter Kafer „Elegantki”. To taka nowsza, udoskonalona wersja lalek z papieru tekturowego, które się ubierało w tekturowe ubranka. Pamiętacie to?

Teraz jest łatwiej, ale książeczka z instrukcją się przydaję. Cieszy mnie, że Tosieńka sięgnęła po nią. Ja najczęściej tego nie robię co potem ma opłakane skutki.

Całość zestawu, jak sama nazwa wskazuje, to są magnesy. Elegantka ma kilka zestawów ubrań, które bez problemu przylegają do niej.

 

I ma też pieska. Piesek posiada oczywiście swoje akcesoria.

Garderoba elegantki jest dość obszerna,więc jest i szafa na ubrania.

Zabawa przy tym niezła. Ja też się świetnie bawiłam, ponieważ Tosieńka chciała żebym fotografowała Elegantkę we wszystkich ubraniach, potem pieska, a na koniec wpadła jeszcze na pomysł, że najlepiej zrobić zdjęcia lalki razem z pieskiem. Ale spokojnie, nie będę Was nimi zasypywać 😉

Pokarzę Wam natomiast czym w miedzy czasie bawił się Staś. Tutaj również propozycja od Roter Kafer tym razem „Wesoły farmer”.

Z Wesołym farmerem można ćwiczyć liczenie do dziesięciu. Farmer posiada traktor, pięć wagoników, zwierzęta oraz kółeczka z liczbami od 1 do 10.

Przy okazji liczenia przypominaliśmy sobie nazwy zwierząt i odgłosy jakie wydają.

Wszystkie elementu są ze sobą łączone rzepami. I tutaj zabrakło u mnie tego elementu zapoznawania się z instrukcją tylko przyczepiałam te rzepy byle jak. Zaskoczona byłam, że tych białych jest więcej, a żółtych mniej. Po czasie doszłam dlaczego. Ponieważ jest pięć wagoników do których przyklejamy żółte rzepy, a kółeczek z liczbami i zwierzątek jest dziesięć i do nich należny przykleić białe. Uczulam też na zwrócenie uwagi przy przyklejaniu rzepów na łączeniach wagoników ponieważ tutaj też zaszalałam i przyklejałam raz tak, raz tak.

Mam dla Was jeszcze jedną fajną magnetyczną propozycję od Roter Kafer. Jest to „Tablica magnetyczna w rolce”   o wymiarach 475 х 324 mm.

Jest samoprzylepna, więc można ją przykleić w dowolnym miejscu i naklejać na nią magnetyczne różności. Na przykład „Piankowe puzzle magnetyczne PIRACI na MORZU” .

Nie zaprezentuję Wam tutaj ułożonych puzzli, bo zanim sięgnęłam po aparat już były rozwalone. Widać z rozwalania jest równie duża frajda co z układania.

Za to na farmie dokładność ułożenia nie ma takiego znaczenia. Tutaj może panować większy chaos, bo „Magnesy piankowe FARMA”, to aż 31 elementów.

Są tutaj głównie zwierzęta. Przy okazji zabawy powtarzaliśmy ze Stasiem nazwy zwierząt, dźwięki jakie wydają i łączyliśmy je w rodziny.

Magnetyczne puzzle można przyklejać także na przykład na lodówkę. Nie koniecznie jest potrzebna do tego magnetyczna tablica.

Wszystkie te propozycje znajdziecie u ene-due.eu

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Koniecznie przeczytaj