sobota, 15 czerwca, 2024

Ogród bajek przy Chacie Grabowa

Wokół schroniska Chata Grabowa znajduje się park tematyczny „Ogród Bajek” z postaciami z legend i podań z regionu Beskidu Śląskiego. Ogród został podzielony na cztery żywioły: ogień, powietrze, woda i ziemia. Do każdego z nich przypisane zostały poszczególne postacie z demonologii słowiańskiej takie jak: Swaróg, Raróg, Radogost, Światowid, Dziewanna, Kupała, Południca, Domowoj, Dworowoj, Skarbnik, Utopiec, 3 rusałki i Płanetnik.

ogród bajek chata grabowa

To tyle z informacji znalezionych w internecie, bo wierzenia słowiańskie, to zupełnie nie moja bajka i nie będę się w to bardziej zagłębiać. A teraz własne odczucia i reakcja Tosi i Stasia 🙂  Reakcji dzieci na plac zabaw można się domyślić 😉 Jak tylko dotarliśmy do schroniska i zobaczyły plac zabaw, to zmęczenie jakoś dziwnie szybko opadło i już chciały iść  bawić się, szczególnie Tosieńka. Niestety rodzice powiedzieli „Zabawa będzie po jedzeniu” i dzieci musiały czekać. A jak tylko zjadły, to od razu z ust Antoninki padły słowa „Już mogę iść?” I pobiegł nasza córeczka poszaleć 🙂 A potem dołączył do niej Stasieniek.

ogród bajek brenna

brenna atrakcje dla dzieci

atrakcje dla dzieci śląsk

Jak widać na załączonym „obrazku” z tym szaleństwem nie przesadziłam 😉

śląsk atrakcje dla dzieci

A w końcu i tatuś poszedł się zrelaksować 😉 a mamusia pobiegła na taras popijać kawę i zajadać pyszne, dopiero co wyciągnięte z pieca, rogaliki z jagodami 🙂

brenna atrakcje

Akumulatory naładowane więc trzeba kończyć zabawę żeby zostało jeszcze trochę energii na schodzenie.


 

Ogród bajek przy Chacie Grabowa

ogród bajek przy chacie grabowa

WWWfacebook.com/grabowachata
Telefon: 510 101 222
Miejscowość: Brenna
Adres: ul. Grabowa 52

43-438 Brenna, Polska

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Koniecznie przeczytaj