poniedziałek, 4 marca, 2024

Park Wieloryba Rewal

Przyjemnie jest zimą powspominać letni okres wakacyjno – urlopwy. Ze względu na dzieci wybraliśmy się nad polskie morze. Zatrzymaliśmy się w małej miejscowości Trzęsacz. Bardzo sobie ceniliśmy spokój i małą ilość turystów. Jest to idealne miejsce dla tych, którzy stronią od tłumów na deptakach, i nie lubią wstawać o szóstej rano aby zająć miejsce na plaży 😉 W trakcie pobytu wyruszaliśmy na krótkie wycieczki, w trakcie których zwiedzaliśmy okoliczne atrakcje. Dotarliśmy też m.in. do „Parku Wieloryba” w Rewalu, gdzie spędziliśmy kilka godzin. Dzieci były zachwycone. Im dalej zagłębialiśmy się w park tym więcej było radości.  „Park Wieloryba” to podróż po czterech krainach.

Bałtyk

Pobyt w  „Parku Wieloryba” to okazja, aby lepiej poznać Bałtyk – jego ukształtowanie, klimat, faunę i florę. Można tu  przyjrzeć się dokładnie rybom, które występują w tym morzu, albo też dowiedzieć się nieco więcej o żyjących w nim ssakach.

Potwory z głębin

W ekspozycji pojawiają się przedstawiciele najdziwniejszych, budzących częstokroć przerażenie, stworzeń morskich głębin.

Giganci oceanów

Ta część „Parku Wieloryba” poświęcona jest tym, których ogromne rozmiary wywołują strach i podziw.  I to właśnie  oryginalnej wielkości walenie, rekiny czy kałamarnice na mnie zrobiły największe wrażenie. Oczywiście wykorzystałam okazję, aby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w niecodziennym towarzystwie 😉

Piraci i papugi

Kraina piratów najbardziej zafascynowała Tosienkę, która wykorzystała możliwość wejścia na pokład okrętu pirackiego i stanięcia za sterem. Poza tym zaprzyjaźniła się 😉 z kościotrupem i poszukiwała ukrytych pirackich skarbów.

Na końcu szlaku znajduje się mały plac zabaw. Pełne energii dzieci nadal szaleją, a rodzice mają możliwość odpocząć na leżakach bądź hamakach. My wybraliśmy to drugie, i nie ukrywam, że było tak błogo w końcu usiąść, że ciężko było nam zebrać się z tych hamaków i ruszyć w drogę powrotną.

Atrakcje dla dzieci gwarantowane!

Park wieloryba Rewal

rewal atrakcje

park wieloryba

atrakcje dla dzieci nad morzem

atrakcje dla dzieci rewal

park wieloryba rewal opinie

opinie park wieloryba rewal

mama blog rewal

A tutaj możecie zobaczyć panoramę 360 z lotu ptaka Parku Wieloryba.


Park Wieloryba Rewal

WWWwww.parkwieloryba.pl
park wieloryba w rewaluEmail: biuro@parkwieloryba.pl
Telefon: 500 791 752
Miejscowość: Rewal
Adres: ul. Kamieńska
Koszt: płatne

Poprzedni artykułAS w kuchni Opole
Następny artykułChatka dla skrzatka Krapkowice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Koniecznie przeczytaj