czwartek, 23 maja, 2024

Pies Piksel – fantastyczna zabawka

Cudownie jest spełniać marzenia dzieci ,a przy tym widzieć zadowolenie na twarzy dziecka. Jednym z marzeń Stasia był piesek. Jednego już mamy, ale nie da się ukryć, że to jest pies Tosi. Od samego początku zdobyła jego serce, a on jej. Wszystkich pozostałych zaledwie toleruje. Stasiowi było, a w zasadzie nadal jest przykro, ze nasz Atos nie adoruje tak jego jak Tosię. Cóż, nie zdecydowalibyśmy się na drugiego psa, a na pewno nie na drugiego prawdziwego. Na szczęście znaleźliśmy inne rozwiązanie – Pies Piksel.

Pies Piksel

Pies Piksel

Piksel, to zabawka, ale prawie jak prawdziwy pies. Odrazu został pokochany przez Stasia. Żałuję, że nie nagrałam jego pierwszej reakcji: zachwytu i zaskoczenia, że może mieć takiego psiaka.

Piksel, a w zasadzie, to już Karmel, ponieważ Staś zmienił mu imię, (to jest wspaniałe, że można zmienić imię Piksela), to piesek, który wiele potrafi. Ale wracając jeszcze do imienia, to można zmienić je na jedno z 6 podanych imion:
– Tobi,
– Karmel,
– Gucio
– Bella,
– Figa,
– Lusia.

Nie chcę wprowadzać tutaj zamieszania, więc w tekście dalej będę posługiwała się imieniem Piksel. Piksel jest interaktywnym psiakiem. Reaguje między innymi na komendy głosowe. Jest ich całkiem sporo:
– „Piksel, podaj łapę”,
– „Piksel, leżeć”,
– „Piksel, wstań”,
– „Piksel, poproś”,
– „Piksel, pilnuj”,
– „Piksel, piątka”,
– „Piksel, pobawmy się?”,
– „Piksel, śpiewaj”,
– „Piksel, daj głos”,
– „Piksel, siad”.

Poza komendami można nawiązać z nim kontakt dołączonymi kartami:
– opieka i pielęgnacja,
– przysmaki,
– zabawa,
– sztuczki,
– karma,
– woda,
można odpowiadać na potrzeby Piksela. Jeśli Piksel np. jest głodny znajdź kartę karma i przyłóż ją tylną stroną do skanera. Kart jest 26.

Pies Piksel

Pies Piksel

Piksel reaguje również na gesty. Gdy Piksel stoi, a chcemy, żeby usiadł wystarczy 2 razy pogłaskać lub podrapać go po grzbiecie. Podobne gesty są na komendy:
– „Poproś”,
– „Pobawimy się?”,
– „Podaj łapę”,
– „Leżeć”,
– „Daj głos”,
– „Śpiewaj”,
– „Wstań”.

Pies Piksel

Jeśli Piksel jest głodny, spragniony lub porostu znudzony i będzie chciał się z Tobą pobawić, na wyświetlaczu na pojawi się jedno z powyższych powiadomień:
– Jestem głodny,
– Chce mi się pić,
– Nudzę się.

Kiedy tło na wyświetlaczu zmienia kolor na czerwony Piksel pilnie potrzebuje uwagi. Jeśli pojawi się fioletowe tło Piksel czegoś chce. Natomiast niebieski tło wskazuje na to, że Piksel jest zadowolony.

W sumie Pies Piksel posiada ponad 150 komend.

To tyle jeśli chodzi o umiejętności Piksela. Domyślam się, ze ciężko jest wyobrazić sobie Piksela w działaniu, ja początkowo też nie dowierzałam, że potrafi on tak dużo, dlatego dołączam tutaj filmik. Będziecie mogli zobaczyć Piksela w akcji.

Filmik zobaczycie pod tym linkiem

Podsumowanie

Pies Piksel

Premiera – pierwsza samodzielnie napisana recenzja przez moją córeczkę Antoninkę.

Piksel jest idealnym psem do nauki odpowiedzialności. Idealnie sprawdzi się dla młodszych dzieci, które marzą o piesku. Dla rodziców też jest to świetne rozwiązanie, ponieważ nie trzeba z nim wychodzić oraz wydawać funduszy na weterynarza czy też karmę. My odrazu pokochaliśmy Piksela, ale postanowiliśmy jednak zmienić mu imię na Karmel (to jedno z 6 dodatkowych imion, na które można zmienić). Na wyświetlaczu skanera widać jak piesek w danym czasie się czuje, czego potrzebuje. W zestawie z pieskiem jest miska , szczotka, zabawka i zestaw kart z komendami. Wybraną kartę przykładamy do skanera i pies wykonuje polecenie. Oprócz komend na kartach Piksel reaguje również na komendy głosowe oraz na dotyk, gdy się go pogłaszcze na wyświetlaczu skanera pojawi się szczęśliwy pies. Jak już pisałam my pokochaliśmy Piksela, a w sumie Karmela. Wasze dzieci też go pokochają.

Pies Piksel


 

Na koniec najważniejsze, żeby zaoszczędzić Wam czasu zostawiam Wam link do psa Piksela

Allegro – Pies Piksel

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Koniecznie przeczytaj