wtorek, 2 czerwca, 2020

Początki państwa polskiego zamknięte w puzzlach

Już dawno nie układaliśmy żadnych puzzli, a wynikało to rzecz jasna z remontu i braku skrawka czystego, niezapylonego miejsca. Nawet jakbym wygospodarowała kawałek, to puzzle i tak były pokryte wszędobylskim białym pyłem. Z racji tego wszelkiego rodzaju gry, puzzle i tym podobne zabawki rozwojowe zostały spakowane do kartonu i wywiezione. Ostatnio przywiozłam karton z grami i jednego dnia zagraliśmy we wszystkie gry jakie mamy. Kartonu z puzzlami jeszcze nie przywiozłam, ale na szczęście dotarły do nas PUZZLE HISTORYCZNE.

Wiek – 5+
Ilość puzzli – 84
Wielkość po ułożeniu – 64 x 46 cm
Jest to układanka o nieregularnych kształtach zewnętrznych i wewnętrznych dzięki temu pobudza kreatywność dziecka.

Najbradziej z puzzli, a raczej z ich tematyki ucieszył się tatuś. Musielibyście zobaczyć jego reakcję jak wziął je do ręki.

 

Wiadome był, że to on jako pierwszy będzie je układał z Tosieńką. Ja zajęłam się robieniem reportażu zdjęciowego do wpisu, a Stasieńiek skutecznie nam przeszkadzał i rozwalał to co zostało ułożone.

Na szczęście po jakimś czasie mu się znudziło i Tosieńka mogła spokojnie skupić się na układaniu.

Poszło im sprawnie i szybko. Puzzle są duże i łatwo je ułożyć pięciolatkowi.

W trakcie układania puzzli czytałam informacje, które są umieszczone  na pudełku odnośnie poszczególnych wydarzeń historycznych.

Na puzzlach znajdziecie między innymi:
1/ Ślub Mieszka I i Dobrawy 965r.
2/ Chrzest Polski 966r.
3/ Bitwy z Wieletami 960-967
4/ Obalenie Świętowida
5/ Bitwę pod Cedynią 972r.
6/ Śmierć Mieszka I 992r.

Można też dowiedzieć się ciekawostek na temat uprawy w tamtych czasach, polowań, kuźni czy skryptorium (kto wie co to jest?). A także przypomnieć sobie, a dzieciom przekazać legendy o “Lechu, Czechu i Rusie” i ” “Ucieczce księcia Popiela”

Mama i tata – dumni, Tosieńka – zadowolona, a Staś już czeka aby porozwalać puzzle, bo już można.

W środku puzzli znajduje się kod dzięki któremu można pobrać ze strony internetowej kolorowanki i gry. Co do gier, to dla mnie to nowość. Puzzlami historycznymi można zagrać w sześć gier:
1/ Kto więcej?
2/ Musztra
3/ Na wesele
4/ Odliczanie
5/ Pojedynek wojowników
6/ Skakanie

Jedne puzzle, a tyle możliwości 🙂 Znajdziecie je na stronie www.qbum.pl

Polecamy!

 

Jak podobają Ci się tematy, które poruszamy zapraszam zaglądaj do nas na www.coolpaki.pl

Na naszym fanpage’u  na FB zawsze znajdziesz informację o pojawieniu się nowego tekstu i sporo śmiesznych i życiowych sytuacji.

Zajrzyj na nasz Instagram

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Koniecznie przeczytaj

Sprzątanie i nauka – podwójna korzyść

W moim rodzinny domu większe sprzątanie robiło się w sobotę. Kiedyś też tak robiłam, ale od jakiegoś czasu staram się nie zostawiać większego sprzątania...

Biały Jeleń – Łagodzenie. Linia dla skóry wrażliwej i atopowej

"Biały Jeleń", to firma, która kojarzą mi się z dzieciństwem. Ciągle pamiętam zapach szarego mydła, który do dzisiaj kojarzy mi nie z czystością, świeżością....

Zamek Ogrodzieniec

Nasza kolejna wycieczka. Pomału rozkręcamy się po tym zastoju. Tym razem wybór padł na ... Zamek w Ogrodzieńcu Z naszej czwórki tylko ja byłam na zamku...