wtorek, 23 lipca, 2024

Port Solina – rejs statkiem

Od samego początku byliśmy zdecydowani, że jak będziemy nad Jeziorem Solińskim, to popłyniemy statkiem. Kupiliśmy bilety i okazało się, że do kolejnego czyli naszego, rejsu mamy jeszcze 1,5 godziny. Byliśmy głodni więc poszliśmy coś zjeść, a potem jeszcze porozpieszczaliśmy nasze podniebienia i oczy w cukierence. Po tych rozkoszach mogliśmy wyruszyć w poszukiwaniu atrakcji dla dzieci. A na nudę nie można tam narzekać.

Im bardziej zbliżała się godzina odpłynięcia statku tym bardziej my przybliżaliśmy się do jeziora. Nad  jeziorem jeszcze mała partyjka szachów, bo w końcu Tosieńka uczy się w nie grać w przedszkolu 😉

Atrakcje dla dzieci nad Soliną

Potem jeszcze rzut oka na widoki, łódki i śliczne rowerki wodne. Wybór byłby trudny 😉 I tak ostatecznie pewnie Antoninka podjęłaby decyzję odnośnie koloru 😉 Na statek wsiedliśmy jako ostatni i okazało się, że brakuje jednego miejsca 🙁 Mieliśmy wykupione trzy bilety, bo dla Stasia nie musieliśmy kupować. A zostały dwa miejsca. Skończyło się na tym, że Tosia siedziała u Dawida na kolanach.

Port nad Soliną

Rejs trwa od 45 min do godziny. I znów podobnie jak to miało miejsce w „Bieszczadzkiej Kolejce Górskiej” pomimo pięknych widoków i  jakby nie było wyjątkowej atrakcji moim skarbeczkom, a szczególnie Antonince, po chwili zaczęło się nudzić, bo nie mogły sobie pobrykać.

Atrakcje dla dzieci Port Solina

Na szczęście w trakcie rejsu była jeszcze przewidziana mała atrakcja 🙂 Każdy kto miał ochotę mógł stanąć za sterem i na chwilę poczuć się jak kapitan statku. Za co pobierane było co łaska do skarbonki. Jak to panowie mówili „Świnka jest głodna i trzeba ją nakarmić”.

Port Solina mały kapitan

Rejs Statkiem po Solinie Kapitan

W trakcie rejsu można wysłuchać ciekawych informacji między innymi na temat jeziora Solińskiego, zapory, wysepek, które się tam znajdują. Na jedną z wysp o nazwie „Energetyk” pewnego dnia z ciekawości wybraliśmy się. O tym możecie przeczytać tutaj.

Solina atrakcje dla dzieci

Jak oceniam rejs statkiem? Relaksujący szum wody, piękne widoki kontra znudzone dzieci, ale było warto 🙂


Port Solina

Statek w Porcie Solina

WWWport-solina.pl
Email: biuro@port-solina.pl
Telefon: 693 373 866, 530 159 311
Miejscowość: Solina
Adres: Solina Góra Jawor – Przystań przy zaporze
Koszt: płatne

Polska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Koniecznie przeczytaj