wtorek, 1 grudnia, 2020

Poszukiwanie nowej drogi rozwoju

Nikt nie spodziewał się, że kiedykolwiek może nas dopaść taka sytuacja jak obecnie. Wirus, który w zatrważającym tempie rozprzestrzenia się po całym świecie kojarzy nam się raczej z filmem z gatunku thriller lub dramat, a nie z realnym życiem. Koronawirus zmienił wiele w naszym codziennym życiu.

Jeśli udało ci się przed nim uchronić, albo przechodzisz go bezobjawowo, jesteś szczęściarzem.

Jeśli firma, w której pracujesz nadal funkcjonuje i radzi sobie w tej trudnej ekonomicznie sytuacji i nie musi likwidować stanowisk pracy, a co za tym idzie zwalniać pracowników, to też jesteś szczęściarzem.

Trudne czasy

Wiele firm nie wygra tej walki z wirusem, a raczej z ekonomicznymi jego konsekwencjami i będzie musiało zaprzestać działalności. Są takie, które czekają, aż po kilku miesiącach zastoju będą mogły spowrotem witać klientów w swoich progach.

Wiele osób, które prowadzą jednoosobową działalność, a które nie mogły jej wykonywać w ostatnim czasie szukało innych form zarobku. To był czas, a w zasadzie nadal jest, na zmiany, na przebranżowienie, na szukanie nowych źródeł zarobku.

Obecna sytuacja pchnęła niektóre osoby do działania. Mowa tutaj szczególnie o tych, które nie mogły zadecydować się na zawodowe zmiany w życiu. Bały się ich, nie były pewne czy im się uda i choć ich pragnęły trzymały się kurczowo tego co już znały i wydawało im się to pewne i stabilne.

Bywa też i tak, że mimo iż obecnie ktoś jest bez źródła dochodu, to trudno znaleźć mu pomysł na swoją przyszłość. Nie wie czym się zająć, albo z drugiej strony ma tyle pomysłów, że trudno zdecydować się na ten jeden, najlepszy.

Warto wtedy na spokojnie przeanalizować swoją sytuację. Co lubimy robić, a czego nie lubimy. Czy chętnie przebywamy z ludźmi czy raczej wolimy pracować sami. Jakie są nasze mocne strony, a jakie słabe. To trochę jak na rozmowie kwalifikacyjnej, choć w sumie to taka nasza własna rozmowa kwalifikacyjna z samym sobą.

Czasami trudno nam samym odpowiedzieć na niektóre pytania. Może być i tak, że są kwestie, które są dla nas tak oczywiste, ze nie zwracamy na nie uwagi. W takiej sytuacji warto porozmawiać z kimś bliskim, doradzić się. Trzeba jednak pamiętać, że inni nie żyją naszym życiem i mogą mieć zupełnie inne spojrzenie na pewne kwestie. Może zatem warto skorzystać z jakiegoś obiektywnego narzędzia, które pomoże odpowiedzieć na ważne dla nas w tym momencie zawodowym pytania dotyczące osobowości, cech, predyspozycji, mocnych i słabych stron. Pokaże też jak można je wykorzystywać w życiu zawodowym jak i codziennym rodzinnym.

Perso.in

Takim narzędziem jest na przykład Perso.in. Jest ono o tyle wygodne, że całość przebiega w  naszym zaciszu domowym, nie musicie wychodzić z domu. Wszystko odbywa się poprzez internet.

Najpierw  wypełnienie przesłanego kwestionariusza, co zajmuje około 20 minut.  Po odesłaniu go otrzymuje się 33 stronicowy raport, który można omówić ze specjalistą. Na sesji rozmawia się o wynikach oraz jak je praktycznie wykorzystać. Można także z raportem zapoznać się samodzielnie.
Kwestionarusz Perso.in bazuje na modelu Wielkiej Piątki. Wynik osobowości to nie tylko natężenie cechy (w skali 1 – 10) w każdym z pięciu obszarów, a dodatkowe 30 mniejszych cech, które składają się na osobowość. Daje to ponad 204 biliony możliwych kombinacji.
Jest to narzędzie o wysokiej trafności, rzetelności oraz polskich normach.
Taki kwestionariusz może być też przydatnym narzędziem dla młodych osób zastanawiających się nad swoją przyszłą drogą zawodową, ponieważ raporty wykonywane są dla osób w wieku 14-18 lat i powyżej 18 roku życia.
Poznanie naszej osobowości i wykorzystanie potencjału, jaki w nas drzemie może nam pomóc otworzyć drzwi do przyszłości jaką sobie wymarzyliśmy.

omoJoanna Kołpak – Coolpak

Jeśli spodobał Ci się mój wpis udostępnij go proszę, klikając UDOSTĘPNIJ.

Polub moją stronę na Facebooku www.facebook.com/coolpaki

Zajrzyj na mój Instagram www.instagram.com/coolpaki.pl

 

Poprzedni artykułW końcu ruszamy na szlak
Następny artykułCodzienność mamy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Koniecznie przeczytaj

Natka i zbuntowany królik – Quayle Ruth, Christians Julia

"Natka i zbuntowany królik" , to pierwsza część przebojowej serii dla dzieci, a w zasadzie chyba bardziej dla dziewczynek. Dla nas to wyjątkowa pozycja, ponieważ...

Placuszki bananowe

Podrzucam Wam przepis na jeszcze jedne nasze ulubione placuszki. Te pojawiają się u nas najczęściej. Pewnie dlatego, że poza tym, że są pyszne, to...

Placuszki dyniowe

Jeszcze chyba nigdy nie było u nas tyle potraw z dyni co w tym roku. W zasadzie, to ja kiedyś z dyni w ogóle...