wtorek, 23 lipca, 2024

Produkcje Disney Channel na Netflix

Pamiętam, że jak byłam dzieckiem bajki Disneya były puszczane tylko w święta. To był wyjątkowy czas i z chęcią oglądałam wtedy przygody Myszki Miki i Kaczora Donalda.

Teraz po tylu latach moje dzieci równie chętnie oglądają te same bajki, ale też inne produkcje Disney Channel. Kilka z tych bajek zostało ostatnio dodanych do oferty Netflix, więc teraz często Antoninka i Staś oglądają między innymi:

Klub przyjaciół Myszki Miki

Klub Przyjaciół Myszki Miki

Bajka opowiada o przygodach Myszki Miki, w których towarzyszą mu jego przyjaciele: Minnie, Donald, Daysi, Goofy oraz Pluto. Ważną rolę odgrywa też w niej Cosiek, który swoimi sprzętami pomaga grupce przyjaciół gdy nie mogą poradzić sobie z różnymi problemami.

Bajka poza oczywistą, jak przystało na bajkę Disneya, estetyką wizualną uczy także dzieci między innymi liczyć, rozpoznawać kształty, nazywać kolory i dni tygodnia. Pokazuje jak ważna jest przyjaźń i wsparcie bliskich osób.

Klinika dla pluszaków

Klinika dla pluszaków

Główną bohaterką bajki jest sześcioletnia Dosia, która prowadzi klinikę dla zabawek. Dosia niesie pomoc wszystkim chorym zabawkom sprawiając, że znów są zdrowe i szczęśliwe.

Jej Wysokość Zosia

Jej wysokość Zosia

Która dziewczynka nie zna siedmioletniej księżniczki Zosi, która mieszka w zamku z mamą i królem Rolandem II, który jest jej przyszywanym tatą, oraz z przyrodnim rodzeństwem Amber i Jankiem. Zosia swoim urokiem, wrażliwością i dobrocią podbija serca wszystkich.

Fineasz i Ferb

Fineasz i Ferb

W bajce tej zobaczycie zwariowane przygody przyrodnich braci Fineasza i Ferba, mieszkających w mieście Danville znajdującym się w Alabamie. Ich starsza siostra Fretka obsesyjnie stara się ich przyłapać na tworzeniu wynalazków i realizowaniu pomysłów, zwykle dzwoniąc do mamy i zawiadamiając ją o wyczynach chłopców jak już jest za późno.

Bardzo ważną rolę w bajce odgrywa także szalony doktor Dundersztyc pragnący zawładnąć całą Alabamą oraz starający się mu przeszkodzić Pepe Pan Dziobak, który pracuje dla rządowej agencji zwanej O.W.C.A. , dla której pracują tylko zwierzęta.

Ultimate Spider-Man

Ultimate Spider Mand

I coś dla nieco starszych dzieci niż moje, chociaż  Antonika już oglądała tę bajkę i jej się podobała. Każdy pewnie słyszał o nastolatku, który ma na imię Peter i obok normalnego życia nastolatka prowadzi drugie życie jako Spaider-Men tocząc walkę ze złem.

Poza bajkami Disney Channel na platformie Netflix znajdziecie oczywiście mnóstwo ciekawych pozycji dla dzieci w różnym wieku.

9 KOMENTARZE

  1. No niestety, Netflix rządzi łąką, jak mówił poeta, mają fantatystyczną ofertę, nie tylko dla dzieci. Mój syn ogląda na nim swoje ukochane Ninjago i kreskówkę Gwiezdne Wojny, ku zgrozie matki 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Koniecznie przeczytaj