sobota, 30 września, 2023

Recenzja inna niż wszystkie

Zaskoczenie roku. Nie spodziewałam się, że Dawid kiedyś cokolwiek napisze na bloga, a tu masz, podsyła mi recenzję filmu i to sam z siebie. Film musiał wywrzeć na nim mocne wrażenie skoro postanowił się z Wami tym podzielić. Ja nie oglądałam i nie będę tutaj wypowiadać się w tej kwestii, więc kończę swój wątek i oddaję „głos” mojemu kochanemu mężusiowi.

Spectral

pozycja obowiązkowa dla miłośników science-fiction i amerykańskiej armii!

Zagubiony żołnierz przemieszcza się między zgliszczami. Wzywa pomocy przez radio. Od pierwszego momentu czuć, że sytuacja jest dramatyczna. Poprzez radio dostaje wiadomość „Za 8 minut będą posiłki, czekaj na miejscu”. Komandos odpowiada  „Nie mogę czekać, niech wyjdą po mnie” – i w tym momencie zakłada noktowizjer. Od tej chwili widzimy jego oczami. Zdany tylko na siebie i swój sprzęt rusza głębiej w ruiny by natknąć się na schronienie kilku cywili przygotowujących w prowizorycznych warunkach jedzenie. Zauważa też ciała pokryte jakby szronem. Kieruje się do kolejnego pomieszczenia „Grupa Sztylet 1 widzicie to? Coś tu się dzieje?”. Przez noktowizor widać jakieś widmo przypominającą ludzką postać. Po chwili wojskowy pada jak po otrzymaniu potężnego ciosu.

Ja czułem jakbym otrzymał cios! Moja ciekawość została rozbudzona do granic możliwości! Jeszcze nie wiem o co chodzi a już mi się podoba. Cały film uważam za „cios”, przede wszystkim dlatego, że nie jest to żadna produkcja znanych wytwórni tylko produkcja NETFLIX!

Film jest udaną mieszanką kina akcji i bardzo realnego dla mnie Sci-Fi, gdzie twórcy zapraszają nas do rzeczywistości, która ma szanse wydarzyć się za kilka najbliższych lat. I to najbardziej mi się podoba.

Tłem filmu są Bałkany stojące u progu kolejnej humanitarnej katastrofy. W ten sposób możemy tłumaczyć sobie obecność amerykańskich sił zbrojnych w tym rejonie. Problem w tym, że w zagadkowych okolicznościach giną amerykańscy żołnierze. Nadzieją ma być naukowiec, który odwiedza bazę w strefie walk by znaleźć naukowe wytłumaczenie dla dziwnych zjawisk zarejestrowanych przez kamerę na głowie komandosa.

Akcja nabiera tempa gdy inżynier DARPA wraz z agentką CIA wyruszają z najlepszym oddziałem na miejsce, w którym kamera zarejestrowała zjawę.

Rusza lawina akcji i wydarzeń, kawałek po kawałku ujawnia się straszny obraz mocy, którą dysponują zjawy. Czy bystry naukowiec wraz z najlepszą drużyną wojskowych znajdzie sposób na podjęcie walki ze zjawami? Oczywiście, że znajdzie, dowie się także czym są. Ale zanim do tego dojdzie czeka nas wartka akcja, by odkryć wcale nie oczywiste, choć naukowe wyjaśnienie pojawiających się zjaw.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Koniecznie przeczytaj