czwartek, 23 maja, 2024

Rośliny na balkonie nie muszą być kwiatami

We wcześniejszym wpisie wspominałam Wam, że na balkonie nie planuję kwiatów tylko truskawki i rośliny przyprawowe. Pomału realizuję swoje zamierzenie znajdując na tej niewielkiej przestrzeni miejsce na moje roślinki.  Na razie na szybko zrobiłam półkę ze skrzynki, żeby pomieściła wszystkie doniczki.

Nasze rośliny

Póki co mam tutaj szczypiorek, rozmaryn, oregano, bazylię, tymianek, miętę, lubczyk. W końcu udało mi się też przygotować pestki awokado po posadzenia. Niejednokrotnie odkładałam pestki i tak leżały aż do wyrzucenia.

Na parapecie stoją wiszące truskawki i żółte poziomki.

Chciałam, żeby dzieci bujając się na hamaku mogły sobie od czasu do czasu podjadać owoce z krzaczka. Poza tym są też ozdobą balkonu.

Natomiast na parapecie od strony mieszkania mamy rośliny, które sadziliśmy z nasionek: koperek i pietruszkę. Z resztą szczypiorek, który stoi na balkonie również był sadzony z nasionek. Te roślin są nam bliższe, ponieważ mieliśmy bezpośredni udział w ich wzroście. Entuzjazm kiedy dzieci zobaczyły pierwsze przebijające się przez ziemię kiełki jest nie do opisania. Ja sama byłam zachwycona i nadal jestem jak widzę jak rosną te nasze roślinki.

Poza tym, które dziecko nie lubi grzebania się w ziemi? Moje uwielbiają sadzenie, podlewanie. Wiadomo nie zawsze. Czasami mają ważniejsze sprawy i wtedy sama muszę doglądać wszystkiego.

Jednak największym plusem jest chyba to, że mamy swój „ogródek” z przyprawami i owocami, po które możemy sięgać w każdej chwili i nie są one nawożone chemikaliami. Ostatnio na nasze talerze trafia coraz więcej zieleniny. W ogóle zwracamy uwagę na to co jemy w końcu od tego zależy nasze zdrowie, a dzieci od małego uczą się zdrowych nawyków żywieniowych.

Balkon wygląda coraz piękniej, a nie sądzę, żebym na tym zakończyła. Marzą mi się jeszcze pomidorki koktailowe.

Mamy szczęści, że prawie przez cały dzień mamy na balkonie słońce, które pomaga wrastać roślinom w naszym ogrodzie. Nam pozostaje tylko podlewanie i rozmawianie z nimi. Rozmawiacie z roślinami?

Zachęcam Was do urozmaicania roślin na balkonach. Kwiaty są piękne, ale rośliny przyprawowe również takie są a przy okazji smaczne.

 

omoJoanna Kołpak – Coolpak

Jeśli spodobał Ci się mój wpis udostępnij go proszę, klikając UDOSTĘPNIJ.

Polub moją stronę na Facebooku www.facebook.com/coolpaki

Zajrzyj na mój Instagram www.instagram.com/coolpaki.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Koniecznie przeczytaj