sobota, 15 czerwca, 2024

Rucola Restauracja Zawada

Kiedyś czytałam o rukoli, że ma przyjemny, orzechowy, lekko gorzkawy smak i oryginalny aromat.  Co wspólnego ma rukola z restauracją „Rucola” w Zawadzie? Jest tam przyjemnie i oryginalnie. „Rucola” jest moim odkryciem roku. Rzadko trafia się lokal, który jest tak bardzo przyjazny dzieciom i ich rodzicom. Rodzice znajdą tam wszystko co dla dzieci w takich miejscach być powinno 🙂

Chwila wytchnienia?

Podstawową rzeczą w restauracjach nastawionych na przyjmowanie małych klientów to krzesełko dla  dziecka. Bez tego nie wyobrażam sobie pobytu w jakimkolwiek lokalu.  Większość lokali poprzestaje na tym, ale są i takie, w których jest też kącik do zabawy dla dzieci. Dobrze wyposażony pozwala  spędzić  miło czas w restauracji   nie tylko   dzieciom, ale też rodzicom.  Rodzice mają dla siebie „pięć minut”, a dzieci w tym czasie dobrze się bawią. To jest wersja optymistyczna. Nieco gorzej jest jak idziemy przynajmniej z dwójką  dzieci i zaczynają się kłótnie, np. o zabawki. Tak było w naszym przypadku, ale na szczęście szybko udało się  nam  spór załagodzić.

Nowe standardy

W „Rucoli” oczywiście znajdziecie krzesełko dla waszej pociechy oraz kącik z zabawkami, ale to nie wszystko. „Rucola” idzie dalej. Ma udogodnienia dla rodziców z maleństwami. Toaleta jest wyposażona w przewijak dla niemowlaków oraz zaopatrzona w jednorazowe pieluszki i wilgotne chusteczki.  A  jeśli jakaś mama nie czuje się swobodnie karmiąc piersią na sali może przejść  w bardziej ustronne miejsce, gdzie poczuje się bardziej komfortowo.  Jedyne zastrzeżenie jakie mam to forma suszenia rąk w toalecie.  Suszarka. Tosia boi się  hałasu jaki  wydaje suszarka podczas suszenia i ręce wycieramy  chusteczkami higienicznymi (jeśli pamiętam by je ze sobą wziąć).  Ja hałasu się nie boje ale też wolę  jednorazowe ręczniki.

Z dziećmi czy bez?

A co z tymi, którzy przychodzą bez dzieci i chcą chwilę wytchnienia i spokoju w trakcie posiłku?  Lokal ma dwie sale więc osoby, które nie chcą mieć bezpośredniego kontaktu z dziećmi mogą usiąść przy stoliku w tej części gdzie nie ma kącika do zabaw.

Menu

A jedzenie? Połączenie kuchni polskiej i włoskiej. Pyszne! W menu są też potrawy specjalnie przygotowane  dla dzieci. Nie trzeba im zamawiać dużych porcji lub karmić z własnego talerza 😉

Powroty

“Rucolę” odwiedziliśmy w grudniu i panował tam przytulny klimat. Teraz z niecierpliwością czekamy  na cieplejsze miesiące aby usiąść na zewnątrz lokalu. Tam dzieci będą mogły poszaleć na  specjalnie dla nich przygotowanym placu zabaw.   Chociaż do tego czasu na pewno jeszcze nie raz będziemy gościć   w tej restauracji.  Piękne wnętrze, nastrojowa muzyka, smaczne jedzenie i miła obsługa spowodowały, że czuliśmy się tam bardzo dobrze.

Kropka nad i

Miło zostaliśmy  zaskoczeni w trakcie wyjścia z restauracji. Dzieci mogły sobie wybrać z koszyka mały upominek. Ile było radości.

Fanpage

Warto polubić „Rucolę” na FB. Ja już to zrobiłam i dzięki temu wiem co nowego proponują. Poza tym restauracja przygotowuje różne niespodzianki dla dzieci, ale o tym my też będziemy pisać, więc polubcie i nas 🙂

Wychodzicie z dziećmi do restauracji, kawiarni? Jak je ogarniacie? Podzielcie się doświadczeniami 🙂

Relacja Antoninki: Mamo tam było pięknie. Zgadzam się w stu procentach.

Restauracja Rucola Zawada

Atrakcje dla dzieci Opolskie

Sposoby na nudę Opole

Rucola Zawada

Restauracje dla dzieci

Restauracja Zawada

Restauracja rucola

Restauracja atrakcje dla dzieci

sposób na nudę dla dzieci

restauracja rucola

restauracja opolskie


Rucola Restauracja Zawada

rucola restauracja opole

WWW: www.rucolarestauracja.com
Email: kontakt@rucolarestauracja.com
Telefon: 77 47 400 47
Miejscowość: Zawada
Adres: ul. Oleska 45a

Polska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Koniecznie przeczytaj