wtorek, 23 lipca, 2024

SEMAFOR w Łodzi

Już dawno temu jedna z czytelniczek polecała nam odwiedzenie Muzeum Animacji SEMAFOR  i w końcu wybraliśmy się do Łodzi.

Muzeum zwiedza się z przewodnikiem. Jednak zanim pani przewodnik skończyła oprowadzać wcześniejszą grupę, to pozwiedzaliśmy ekspozycje na parterze.

Tutaj znajduje się scenografia do filmu animowanego DANNY BOY  o chłopcu, który wyróżnia się wśród osób bezgłowych, bezmyślnych można by rzec. Na swojej drodze spotyka bezgłową dziewczynę, zakochuje się i … Jak jesteście ciekawi tej historii, to zobaczcie sami.

Natomiast zwiedzanie muzeum z panią przewodnik zaczęliśmy od poznania wnętrza lalek i krótkiej historii o tym jak to się stało, że powstały takie bajki jak …

„Miś Uszatek”, to bajka z mojego dzieciństwa. Wiecie, że tak wygląda oryginalny pokój misa. Wydawało mi się, że jest większy.  Pani przewodnik zdradziła nam kilka tajemnic, między innymi dlaczego Miś Uszatek w każdym odcinku miał inną piżamkę.

Inną bajkę, którą pamiętam z dziecięcych lat jest „Colargol”. Oglądaliście przygody tego misia?

„Pingwina Pik-Poka” oglądałam już jako nastolatka.

Natomiast „Parauszka i Przyjaciół z Naszego Lasu” oglądam już z dziećmi.

Wyobraźcie sobie, że jeden odcinek tej bajki powstaje przez trzy miesiące.

SE MA FOR otrzymał dwa Oscary. Pierwszy w 1983 roku za film „Tango” reżyserii Zbigniewa Rybczyńskiego, natomiast drugi za „Piotrusia i wilka” w 2007 roku za Najlepszy Krótkometrażowy Film Animowany. „Piotruś i wilk” jest produkcją brytyjsko-polską.  Strona polska była odpowiedzialna za produkcję i scenografię.

Zostawiam Wam link do bajki „Piotruś i wilk”

Muzeum to też oczywiście różnego rodzaju sprzęty niezbędne przy tworzeniu.

Po zwiedzaniu mogliśmy jeszcze zobaczyć jeden odcinek bajki „Parauszek i przyjaciele”

Na koniec oczywiście pamiątka. Poznajecie sroczkę Madzię z bajki o Parauszku?

Odwiedziny w Muzeum Animacji, to dla mnie i Dawida była sentymentalna podróż do dzieciństwa, a dla dzieci prawdziwa frajda. Zastanawiałam się czy im się spodoba w muzeum, szczególnie to spacerowanie za panią przewodnik i słuchanie tego co mówi. Antoninka trzymała się przewodniczki i słuchała z zaciekawieniem. Jak była gdzieś z tyłu, to słyszałam „Przepraszam” i przechodziła do przodu. Ja ze Stasiem trzymałam się z tyłu, on jeszcze jest jednak za mały na wysłuchanie takich opowieści.

Muzeum jest otwarte codziennie.
Godziny otwarcia:

poniedziałek – środa 10:00-16:00
czwartek 12:00 -18:00
piątek -niedziela 10:00-16:00


SEMAFOR w Łodzi

WWW: muzeum.se-ma-for.com
Email: muzeum@se-ma-for.com
Telefon: 512 011 071
Miejscowość: Łódź
Adres: ul. Sienkiewicza 100
Koszt: płatne

 

91-867 Łódź, Polska

Poprzedni artykułZoo Safari Borysew
Następny artykułSałatka z arbuza

8 KOMENTARZE

  1. Z chęcią odwiedziłabym to muzeum. To byłaby fantastyczna wycieczka w kraj dzieciństwa. Od razu Twoja relacja przypomniała mi jak zwiedzaliśmy z grupą kolonijną Wytwórnę Filmów Rysunkowych w Bielsku Białej. Wiesz tę od Reksia i Bolka i Lolka. To było fajne przeżycie 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Koniecznie przeczytaj