sobota, 15 czerwca, 2024

Sprawdź czy nie zatruwasz własnej rodziny

O tym, że woda jest bardzo ważna dla naszego organizmu nikogo nie trzeba przekonywać. Szczególnie w upalne dni jesteśmy zachęcani do picia wody, aby nie doprowadzić do jej deficytu w organizmie.

Niedobór wody w organizmie

Niedobór wody w organizmie może być przyczyną rożnych schorzeń takich jak nadciśnienie, podwyższony poziom cholesterolu, zaparcia, nadwaga, a nawet alergia czy depresja.

Wydawałoby się, że to tak niewiele, tylko picie wody, ale niestety wiele osób zapomina jakie to jest ważne. Okazuje się, że czasami najprostsze sposoby są najtrudniejsze do wprowadzenia w życie.

Ile wody należy dziennie pić?

Dla dorosłych jest to od 6 do 8 szklanek czyli od 1,5 do 2 litrów wody dziennie.

Natomiast według Instytutu Żywności i Żywienia, dzieci w zależności od wieku powinny pić:
– niemowlęta do 800 ml wody dziennie,
– dzieci w wieku 1–3 lat – 1300 ml,
– dzieci w wieku 4–6 lat – 1700 ml,
– dzieci w wieku 7–9 lat – 1900 ml.

Jak zachęcić dziecko do picia wody?

Dzieci nie zawsze chętnie piją wodę dlatego można zmieniać na przykład sposób podawania jej. U nas działa zmiana szklaneczek, rureczek, butelek, z których dzieci piją wodę. Można też podać wodę z dodatkami takimi jak owoce, zioła, kostki lodu.

Od kilku lat szeroko dostępne są słoiki z kranikiem, które wykorzystywane są najczęściej na domowej roboty lemoniady. Sami mamy taki i chętnie z niego korzystamy robiąc rożnego rodzaju lemoniady. Czasami jest to lemoniada cytrynowa z miętą, lub jak takowej akurat nie mamy w domu, to z bazylią. Innym razem robimy lemoniadę arbuzową. Zawsze dosładzam troszkę miodem, który rozpuszczam w ciepłej wodzie. Natomiast wodę do lemoniady używamy filtrowaną.

Dla Antoninki i Stasia frajdą jest samo nalewanie lemoniady ze słoja. Chętnie obsłużą całą rodzinę. Chętniej też piją ten napój.

Słój z lemoniadą zabieramy ze sobą na pikniki. Nasz słój ma cztery litry, więc jeszcze nie było sytuacji, żeby zabrakło nam tego orzeźwiającego napoju w trakcie pikniku.

 

W domu też zawsze lemoniada jest i w każdym momencie można się jej napić.

Jest to dobre i zdrowe, ale zdrowe jest tylko wtedy jeśli dbamy o czystość kranika. Zobaczcie co się dzieje wewnątrz jeśli regularnie go nie czyścimy.

Co kilka dni, a najlepiej za każdym razem jak robimy nową lemoniadę, należy odkręcić kranik i dokładnie go umyć.

Jeśli tego nie zrobisz, to zafundujesz sobie i całej rodzinie pyszną lemoniadę wraz z z niebezpiecznymi dla zdrowia dodatkami.

Jeśli masz taki słój w domu i nie myjesz regularnie kranika, to idź to niezwłocznie zrobić, żeby się nie okazało, że picie wody będzie szkodzić zamiast działać zdrowotnie.

 

 

6 KOMENTARZE

    • To zależy też gdzie się jest i co się robi, bo nie wszędzie zabierzesz ze sobą taki słój.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Koniecznie przeczytaj