sobota, 15 czerwca, 2024

Sprzątanie i nauka – podwójna korzyść

W moim rodzinny domu większe sprzątanie robiło się w sobotę. Kiedyś też tak robiłam, ale od jakiegoś czasu staram się nie zostawiać większego sprzątania na sobotę, po prostu szkoda mi tego dnia, który możemy razem spędzić cała rodziną. Oczywiście możemy rodzinnie spędzić go na sprzątaniu, ale myślę, że każdy chętniej pojedzie na jakąś wycieczkę niż będzie siedział w domu ze ścierką w ręku.

Teraz każdego dnia staram się robić rzeczy, które kiedyś zajmowały mi sobotę. Plusy są takie, że nie spędzam kilku godzin jednego dnia na sprzątaniu. Poza tym dzieci też chętniej wtedy pomagają i niedużą się tak pracą.

Podział pracy jest z reguły dość prosty, ponieważ Staś ludzi robić inne rzeczy niż Antoninka. Jego ulubionym zajęciem jest miedzy innymi odkurzanie. Jak Tosieńka ma poodkurzać w pokoju, to woła do pomocy Stasia. Ona jest zadowolona, bo nie musi tego robić, a Staś zadowolony z „zabawy” odkurzaczem. Obydwojgu pasuje taki układ.

Do ulubionych porządków Stasia należą też te, które wiążą się ze spryskiwaniem wszystkiego, czyli mycie okien, luster, szyb, łazienki.

Obecnie jest bardzo zadowolony, ponieważ do czyszczenia łazienki mamy nowe produkty

Bref Bathroom

Bref Bathroom skutecznie usuwa kamień oraz osady z mydła i wody, pozostawiając całą łazienkę czystą i lśniącą. Jest wygodny w użyciu dzięki ergonomicznej butelce z nowoczesną pompką, która pozwala rozpylać produkt w formie piany lub sprayu.

Staś zdecydowanie woli wersję piany, zresztą podobnie jak ja.

Bardzo się cieszę z jego pomocy i chętnie z niej korzystam. Mam świadomość, że jeśli teraz będę mu pozwalać na pomaganie, to istnieje większe prawdopodobieństwo, że w przyszłości też chętnie będzie chciał mi pomagać.

Nawet w trakcie porządków można dziecko wiele nauczyć. Poza tym, że dbania o czystość, to także oszczędności produktów. Nie zawsze trzeba użyć większej ilości, żeby uzyskać lepszy efekt. Dla Stasia pryskanie, to świetna zabawa dlatego rozmawialiśy o oszczędności i działaniu Brefa Bathroom. Tłumaczyłam mu, że jest to środek, który skutecznie  czyści nawet jak mniej go użyje. A dzięki temu, że mniej zużyje w danym momencie, to będzie mógł częściej nim pryskać – ten argument go przekonał.

Drugim produktem, który ułatwia nam utrzymanie czystości w łazience jest Bref Bathroom ProNature. Jest on wyjątkowy ponieważ zawiera aż 99,9% składników naturalnych zapewniając przy tym higieniczną czystość. Skutecznie usuwa kamień oraz brud ze wszystkich powierzchni łazienkowych.

Kto nas zna wie, że zwracamy uwagę o dbałość środowiska. Bref Bathroom ProNature, to produkt przyjazny dla środowiska, co potwierdza certyfikat EU Ecolabel. Butelka została wykonana w 100% z przetworzonego plastiku. Co ciekawe w ≥25% z plastiku pozyskanego z oceanów. Można? Można.

Przy okazji więc rozmawiałam ze Stasiem i Tosią na temat ekologii. Fakt, że butelka powstała po części z plastiku wyłowionego z oceanów, zrobiła na nich ogromne wrażenie. Wspólnie oglądaliśmy kiedyś film jak wody oceanów są zanieczyszczone plastikiem. Odrazu  też mieli pomysł na ponowne wykorzystanie butelki jako zabawki, która będzie służyć do pryskania się wodą w trakcie kąpieli – czami wyobraźni widzę odrazu popryskany sufit i ściany. Cóż, tak wygląda świat dziecka.

Jednak dzieci też będą kiedyś dorosłymi i to w dużej mierze od nas rodziców zależy jak będzie wyglądać to ich dorosłe życie i jak będzie wyglądać ziemia, na której będą żyli.

omoJoanna Kołpak – Coolpak

Jeśli spodobał Ci się mój wpis udostępnij go proszę, klikając UDOSTĘPNIJ.

Polub moją stronę na Facebooku www.facebook.com/coolpaki

Zajrzyj na mój Instagram www.instagram.com/coolpaki.pl

 

12 KOMENTARZE

  1. Zdecydowanie warto zainwestować w roombę. Zmieniła nasz dom nie do poznania. Co za błysk – zero kociej sierści, nawet na dywanie!

  2. Roomba dla nas była najlepszym rozwiązaniem ever. Czysto, nawet nie wiem kiedy sprząta, bo jest taka cicha. Serio, sztosik!

  3. W najlepszym wypadku roomba je nauczy. Tak jest u nas, jak dzieci widzą, że ona sprząta to ganiają za nią i sprawdzają czy dobrze to robi 😀

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Koniecznie przeczytaj