piątek, 10 lipca, 2020

Szkoła rodzenia na miarę naszych czasów

Deszczowe dni sprzyjają raczej siedzeniu w domu niż długim spacerom. W takie dni wychodzimy poskakać po kałużach, ale jednak więcej czasu poświęcamy na czytanie, oglądanie bajek i zabawy w domu.

Ostatnio w trakcie jednego z takich deszczowych dni  dzieci powyciągały albumy i oglądaliśmy zdjęcia z okresu jak były jeszcze małe. Oprócz klasycznych albumów mamy album z pierwszego roku życia Tosieńki, w którym każdy miesiąc jest udokumentowany.

Polecam Wam zrobić coś takiego jest to wspaniała pamiątka. Wklejałam tam wszystko, testy ciążowe, usg, dyplom z ukończenia szkoły rodzenia i oczywiście zdjęcia, mnóstwo zdjęć, m.in. jak zaczęła raczkować, siadać, chodzić.

Mamusiu, a co to jest szkoła rodzenia?

Dzieci zaciekawił dyplom ukończenia szkoły rodzenia i dopytywały co to jest.

Przywołały wspomnienia. Pamiętam, że jak byłam z Antoninką w ciąży to pracowałam do dziewiątego miesiąca ciąży. Nie był to ciężki okres, poza mdłościami na początku. Tosieńka była dla mnie łaskawa. To była moje pierwsza ciąża (donoszona) i chciałam się dobrze przygotować do porodu. Nie ukrywam, że słysząc dookoła różne, przeważnie niezbyt miłe porodowe historie, porostu bałam się porodu. Miałam nadzieję, że jak zdobędę więcej informacji i dobrze się przygotuję, to będzie mi łatwiej. Ciężko było mi wyrwać się na zajęcia ze szkoły rodzenia, bo były w takich godzinach, że musiałam zwalniać się z pracy. Ze względu na pracę nie udało mi się być na wszystkich, ale i tak dużo się dowiedziałam.

Teraz jest łatwiej

To było dziewięć lat temu. Teraz jest dużo łatwiej, ponieważ można korzystać ze szkoły rodzenia on-line. Jest to ogromne udogodnienie. Nikt nie narzuca godzin rozpoczęcia i czasu, który powinno się spędzić na zajęciach. Można dopasować wszystko do siebie.

Poza tym nie należy zapominać, że informacje, które są przekazywane w szkole rdzenia nie są tylko przeznaczone dla mamy, ale także dla taty.Tym bardziej  jest prościej dwójce przyszłych rodziców znaleźć wspólnie czas na pogłębiane wiedzy na temat rozwoju ich dzieciątka i samego porodu.

Internetowa szkołą rodzenia Prenalen

W Polsce jest jedna certyfikowana szkoła rodzenia on-line  – Prenalen. Znajdziecie ją pod adresem www.szkołarodzeniaprenalen.pl

Program szkoły rodzenia Prenalen został opracowany na podstawie rekomendacji konsultanta krajowego w dziedzinie pielęgniarstwa ginekologicznego i położniczego, gwarantując tym samym najwyższą jakość szkolenia.

Składa się on z pięciu bloków tematycznych: ciąża, poród, połóg, noworodek/niemowlę oraz ćwiczenia gimnastyczne. Bloki podzielone są na rozdziały. Po każdym rozdziale tematycznym uczestnik szkoły może sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności, a po ukończeniu całego programu uzyska certyfikat jej ukończenia.

Dodatkowo można korzystać między innymi z czatów on-line z takimi ekspertami jak:
– położna,
– ginekolog-położnik,
– pediatra,
– neatolog,
– doradca laktacyjny,
– psycholog.

Na stronie szkoły rodzenia znajdziesz:
– kreator planu porodu, honorowany we wszystkich placówkach medycznych,
– wyszukiwarka położnych według miejsca zamieszkania,
– możliwość współdzielenia kalendarza z położną.

System w oparciu o kalendarz ciąży sugeruje terminy planowanych badań np. USG, morfologii, cytologii itp… oraz umówienia wizyty położnej patronażowej.

Szkoła rodzenia jest objęta patronatem Polskiego Towarzystwa Położnych.

I jeszcze jedna ważna informacja Szkoła rodzenia Prwnalen jest bezpłatna.

Ja mam dwójkę cudownych dzieci i ciąż już nie planuję, ale przyszłym mamom polecam szkołę rodzenia on-line Prenalen.

 

omo Joanna Kołpak – Coolpak

Jeśli spodobał Ci się mój wpis udostępnij go proszę, klikając UDOSTĘPNIJ.

Polub moją stronę na Facebooku www.facebook.com/coolpaki

Zajrzyj na mój Instagram www.instagram.com/coolpaki.pl

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Koniecznie przeczytaj

Proste pomysły na wakacyjną aktywność z dzieckiem

Lubię ruch. Poza tym wiem, że jest to też ważne dla dobrego samopoczucia i kondycji. Dzieciom od małego staram się wszczepić dobre nawyki. Chciałabym,...

Szkoła rodzenia na miarę naszych czasów

Deszczowe dni sprzyjają raczej siedzeniu w domu niż długim spacerom. W takie dni wychodzimy poskakać po kałużach, ale jednak więcej czasu poświęcamy na czytanie,...

Pustynia Błędowska

Wyprawę na Pustynię Błędowską połączyliśmy ze zwiedzaniem Zamku Ogrodzieniec. Żałuję, że przyjechaliśmy tam dość późno. Dzieci były już zmęczone zwiedzaniem zamku i wspinaniem się...