wtorek, 23 lipca, 2024

Szkoła rodzenia na miarę naszych czasów

Deszczowe dni sprzyjają raczej siedzeniu w domu niż długim spacerom. W takie dni wychodzimy poskakać po kałużach, ale jednak więcej czasu poświęcamy na czytanie, oglądanie bajek i zabawy w domu.

Ostatnio w trakcie jednego z takich deszczowych dni  dzieci powyciągały albumy i oglądaliśmy zdjęcia z okresu jak były jeszcze małe. Oprócz klasycznych albumów mamy album z pierwszego roku życia Tosieńki, w którym każdy miesiąc jest udokumentowany.

Polecam Wam zrobić coś takiego jest to wspaniała pamiątka. Wklejałam tam wszystko, testy ciążowe, usg, dyplom z ukończenia szkoły rodzenia i oczywiście zdjęcia, mnóstwo zdjęć, m.in. jak zaczęła raczkować, siadać, chodzić.

Mamusiu, a co to jest szkoła rodzenia?

Dzieci zaciekawił dyplom ukończenia szkoły rodzenia i dopytywały co to jest.

Przywołały wspomnienia. Pamiętam, że jak byłam z Antoninką w ciąży to pracowałam do dziewiątego miesiąca ciąży. Nie był to ciężki okres, poza mdłościami na początku. Tosieńka była dla mnie łaskawa. To była moje pierwsza ciąża (donoszona) i chciałam się dobrze przygotować do porodu. Nie ukrywam, że słysząc dookoła różne, przeważnie niezbyt miłe porodowe historie, porostu bałam się porodu. Miałam nadzieję, że jak zdobędę więcej informacji i dobrze się przygotuję, to będzie mi łatwiej. Ciężko było mi wyrwać się na zajęcia ze szkoły rodzenia, bo były w takich godzinach, że musiałam zwalniać się z pracy. Ze względu na pracę nie udało mi się być na wszystkich, ale i tak dużo się dowiedziałam.

Teraz jest łatwiej

To było dziewięć lat temu. Teraz jest dużo łatwiej, ponieważ można korzystać ze szkoły rodzenia on-line. Jest to ogromne udogodnienie. Nikt nie narzuca godzin rozpoczęcia i czasu, który powinno się spędzić na zajęciach. Można dopasować wszystko do siebie.

Poza tym nie należy zapominać, że informacje, które są przekazywane w szkole rdzenia nie są tylko przeznaczone dla mamy, ale także dla taty.Tym bardziej  jest prościej dwójce przyszłych rodziców znaleźć wspólnie czas na pogłębiane wiedzy na temat rozwoju ich dzieciątka i samego porodu.

Internetowa szkołą rodzenia Prenalen

W Polsce jest jedna certyfikowana szkoła rodzenia on-line  – Prenalen. Znajdziecie ją pod adresem www.szkołarodzeniaprenalen.pl

Program szkoły rodzenia Prenalen został opracowany na podstawie rekomendacji konsultanta krajowego w dziedzinie pielęgniarstwa ginekologicznego i położniczego, gwarantując tym samym najwyższą jakość szkolenia.

Składa się on z pięciu bloków tematycznych: ciąża, poród, połóg, noworodek/niemowlę oraz ćwiczenia gimnastyczne. Bloki podzielone są na rozdziały. Po każdym rozdziale tematycznym uczestnik szkoły może sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności, a po ukończeniu całego programu uzyska certyfikat jej ukończenia.

Dodatkowo można korzystać między innymi z czatów on-line z takimi ekspertami jak:
– położna,
– ginekolog-położnik,
– pediatra,
– neatolog,
– doradca laktacyjny,
– psycholog.

Na stronie szkoły rodzenia znajdziesz:
– kreator planu porodu, honorowany we wszystkich placówkach medycznych,
– wyszukiwarka położnych według miejsca zamieszkania,
– możliwość współdzielenia kalendarza z położną.

System w oparciu o kalendarz ciąży sugeruje terminy planowanych badań np. USG, morfologii, cytologii itp… oraz umówienia wizyty położnej patronażowej.

Szkoła rodzenia jest objęta patronatem Polskiego Towarzystwa Położnych.

I jeszcze jedna ważna informacja Szkoła rodzenia Prwnalen jest bezpłatna.

Ja mam dwójkę cudownych dzieci i ciąż już nie planuję, ale przyszłym mamom polecam szkołę rodzenia on-line Prenalen.

 

omo Joanna Kołpak – Coolpak

Jeśli spodobał Ci się mój wpis udostępnij go proszę, klikając UDOSTĘPNIJ.

Polub moją stronę na Facebooku www.facebook.com/coolpaki

Zajrzyj na mój Instagram www.instagram.com/coolpaki.pl

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Koniecznie przeczytaj