sobota, 15 czerwca, 2024

Tego nikt nie ogarnie

W grudniu minęły trzy lata odkąd zaczęłam swoją przygodę z blogowaniem. Przez pierwsze dwa lata dzieliłam się z wami moim podsumowaniem roku. Można powiedzieć, że w ten sposób obchodziłam blogowe rocznice. Trzeciego roku nie podsumowywałam. Nie dlatego, że nie było czego, ponieważ zawsze jest. Wynikało to raczej z braku czasu, grudzień jest dla mnie zawodowo bardzo pracowitym miesiącem. Poza tym nie czułam takiej potrzeby.

Po dwóch latach przeszłam rebranding bloga. Zmieniłam nazwę z „Na nudę” – która bardzo mi się podobała, na „Coolpaki”. Niestety w internecie funkcjonowała ona z oczywistych względów bez polskich znaków, co dawało „nanude” i było przez boty i inne systemy internetowe odbierane jako NUDE. Utrudniało to trochę funkcjonowanie i przyciągało osoby, które nie były moją grupą docelową.

Minął zaledwie rok od zmiany nazwy, a u nas kolejne zmiany. Cóż cały czas trzeba się rozwijać. Miesiąc temu zmieniłam szablon bloga, i bardzo się cieszę, że został przez was dobrze przyjęty. To takie techniczne trzyletnie podsumowanie.

Przez te trzy lata poznałam sporo niesamowitych osób; blogerów i was – czytelników, to największy skarb dla blogera. Niektórych poznałam osobiście, innych tylko wirtualnie. Z niektórymi nawiązałam bliższe więzi. Niestety było i tak, że niektóre znajomości zakończyłam, i to była najlepsza decyzja dla mojego zdrowia psychicznego. Tak jak w życiu, w towarzystwie jednych czujesz się wspaniale, a inni wykańczają cię swoją obecnością.

Odeszłam trochę od tematu, który chciałam poruszyć, ale tak pokierowały mnie moje myśli.

Trzy lata, to mało czy dużo? Na pewno wystarczająco, żeby poczynić pewne obserwacje i wyciągnąć wnioski. Jeden wniosek jest następujący,

Pewne jest – nigdy nie dogodzi się wszystkim. 

Nie jestem dla każdego

Nikt nie jest dla każdego. To jest pewne, i niepodważalne.

Oto kilka przykładów:

Porządek

Pokazujesz porządek w mieszkaniu, to cię skrytykują, że to nierzeczywiste i nikt tak w domu nie ma. Tym bardziej jak ma się dzieci.

Jak pokarzesz bałagan, to usłyszysz, że jesteś leniem, i że wstyd taki syf pokazywać. Albo, że takich zdjęć nikt nie chce oglądać, bo jak samemu tak się ma i wiadomo jak to wygląda, to chętnie poogląda się piękne, wysprzątane wnętrza.

Wizerunek zewnętrzny

Jak jesteś zadbana na zdjęciu, to oczywiście to też przewinienie. Przecież matka nigdy tak nie wygląda. Nie ma czasu zadbać o siebie. Nie ma czasu zrobić sobie kawy, no dobra na zrobienie jeszcze znajdzie czas, ale nie ma czasu jej wypić, a jak już pije to zimną. A co dopiero ze znalezieniem kilku minut na zrobienie makijażu czy ułożenie fryzury. NIEREALNE.

Jednak jak pokażesz się niepomalowana, nieuczesana i do tego w rozciągniętym, poplamionym dresie, to też narazisz się na krytykę. Usłyszysz, że nie dbasz o siebie, albo że nie można na ciebie patrzeć, bo dostaje się doła.

Zainteresowania

Jak masz czas dla siebie, to też źle. Przecież jeśli idziesz poćwiczyć czy realizujesz jakieś inne swoje pasje lub po prostu wybierasz się na kawę z koleżanką, to zaniedbujesz rodzinę.

Jak poświęcasz godziny na zabawę z dziećmi i spędzasz dużo czasu z rodziną, to słyszysz, że o siebie też trzeba zadbać dla własnego zdrowia psychicznego. Szczęśliwa mama, to szczęśliwe dzieci. Nie ważne, że więcej szczęścia daje ci czas spędzony z dziećmi niż wylewanie siódmych potów na siłowni, czy pójście na film do kina.

Ciuchy

Kupowanie ubrań w komisie, Lidlu, albo Pepco, to wiocha – tak mówią jedni.

Jak  kupisz ubranie polskiego projektanta, albo włoskiej marki – to usłyszysz „Kto tak chodzi ubrany? Kogo na to stać?”.

Jedzenie

Niedopuszczalne jest dawanie dzieciom słodyczy i jedzenie w fast foodach.

Jednak za zdrowe odżywianie też padnie krytyka – przecież to przegięcie.

Wakacje

Wybierzesz się do Tajlandii, Egiptu albo co gorsza na Malediwy. Usłyszysz, że to niebezpieczne dla dzieci, i że udane wakacje można spędzić też w Polsce.

Wybierasz się nad Bałtyk, to znajdą się tacy, którzy ci uświadomią, ze nie warto, bo zimna woda, niepewna pogoda, i do tego drożej niż za granicą.

Pieniądze

Ciekawe skąd je masz skoro stać cię na to wszystko: na takie ciuchy, na taki samochód, na takie wakacje, na jedzenie w restauracji.

Może się jednak też okazać, że źle gospodarujesz pieniędzmi albo lenisz się skoro nie stać cię na kosmetyczkę czy fryzjera.

Praca

Lubisz swoją pracę i nie możesz się doczekać kiedy do niej wrócisz po urodzeniu dziecka, to chyba go nie kochasz.

Jednak jak minie macierzyński, potem wychowawczy , a ty nadal nie pracujesz, to też jest coś nie tak.

Trzeba starzeć się z godnością

I tutaj mamy dwie grupy. Dla jednych starzejesz się z godnością, kiedy nie ingerujesz w naturalne zmiany jakie zachodzą w twoim ciele.

Druga grupa uważa, że starzeć się z godnością można tylko wtedy kiedy zniwelujemy widoczne procesy starzenia się wykonując lifting, botoks i szereg innych zabiegów.

.

.

.

Ta lista nie ma końca.

Ryzyko w sieci

Z tym wszystkim możemy spotkać się w sieci. I w tych wszystkich kobiecych, matczynych zachowaniach nie ma nic złego. Każdy może mieć swoje zdanie, ale ważne w jaki celu i jak je wypowiada. Zły jest hejt, a dla osoby hejtującej nie ma znaczenia, to kim ktoś jest lub co robi. Ona zawsze znajdzie powód, żeby wbić szpilę, nie ważne czy chodzi o frytki z McDonalda czy karmienie piersią.

Dlatego ZAWSZE bądź sobą, bo nigdy wszystkim nie dogodzisz.

Jak jesteś SOBĄ,
to nie masz KONKURENCJI.

 

 

Joanna Kołpak – Coolpak

Jeśli spodobał Ci się mój wpis udostępnij go proszę, klikając UDOSTĘPNIJ.

Polub moją stronę na Facebooku www.facebook.com/coolpaki

Zajrzyj na mój Instagram www.instagram.com/coolpaki.pl

3 KOMENTARZE

  1. Dobrze przeczytać takie podsumowanie! Ja dopiero raczkuję, jednak już zderzenie z częścia tych zjawisk za mna. Uświadomiłaś mi, że… rzeczywiście do Wszystkiego można się przyczepić i tak właśnie będzie. Trzeba być soba!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Koniecznie przeczytaj