sobota, 15 czerwca, 2024

Wieża Widokowa, Labirynt Hortulus oraz Ogrody Hortulus Spectabilis w Dobrzycy

Przy okazji zwiedzania Ogrodów Tematycznych Hortulus koniecznie trzeba podjechać zobaczyć Wieżę Widokową, a w zasadzie nawet bardziej roztaczający się z niej widok m.in. na Labirynty Hortulus. Taras na wieży znajduje się na wysokości 18m. Wieża w całości wykonana jest ze stali i ma ciekawą konstrukcję, do stworzenia której inspiracją  była podwójna nić DNA.

Przy samej wieży jest malutki z niskimi krzaczkami labirynt dla dzieci. Nasze Kołpaczątka miały niezłą frajdę idąc ścieżkami labiryntu i dochodząc do środka, gdzie osiągnięty cel ogłaszały dzwoniąc dzwonkiem 🙂

Labirynt dla nieco starszych 😉 jest zdecydowanie większy. Zajmuje powierzchnię 1 ha, ma ściany o wysokości 2 metrów, a łączna długości jego korytarzy wynosi ponad 3,2 km. Podjęliśmy to wyzwanie i ruszyliśmy z dziećmi w korytarze labiryntu.  Całe szczęście na wieży stoi ratownik, który w razie potrzeby mówi jak iść. Swoją drogą, to musi nieźle wyglądać z góry. Ratownik widzi, że idzie się dobrze i raptem … skręca się nie tam gdzie nie powinno. Dawid dumnie szukał odpowiedniej ścieżki i nie prosił o pomoc, ale w którymś momencie usłyszeliśmy głos ratownika „w prawo”. Pewnie idąc w drugą stronę nieźle byśmy się zapętlili. Żal pewnie zrobiło mu się dzieci. Wyjścia w sumie szukaliśmy około pól godziny, ale w końcu udało się 🙂 Wspomnę tylko, że to Dawid szukał drogi. Ja podążałam za nim.

Teren Ogrodów Hortulus Spectabilis jest ogromny i ciągle zagospodarowywany. Już to co udało się w nich zrobić robi ogromne wrażenie, a jak zostanie to ukończone będzie wyglądało cudownie 🙂 Ogrody to idealne miejsce do obcowania z przyrodą i do odpoczynku. W każdym ogrodzie jest miejsce, gdzie można przysiąść i się zrelaksować. Ciekawym pomysłem jest stworzenie Ogrodu 4 Pór Roku, gdzie stoją cztery chatki. Każda chatka jest inna i ma inny ogród. W jednym rośliny kwitną wiosną, a w kolejnych latem, jesienią i zimą.

To był dzień pełen wrażeń 🙂

wieża widokowa dobrzyca

atrakcje dla dzieci dobżyca

atrakcje dla dzieci zachodniopomorskie

zachodniopomorskie atrakcje dla dzieci

dobrzyca atrakcje dla dzieci

Labirynt Hortulus

Labirynt Hortulus wieża widokowa

Zdjęcie wieży zapożyczone.


Wieża Widokowa i Labirynt Hortulus Ogrody Hortulus Spectabilis
w Dobrzycy

wieża widokowa w dobrzycy

WWWogrody-labirynt.com.pl
Email:  biuro@hortulus.com.pl
Telefon:  94 318 13 18,  94 318 10 68, 602 398 177
Miejscowość: Dobrzyca
Adres: Dobrzyca 76
Koszt: płatne

Polska

 

 

 

Poprzedni artykułRanczo w dolinie – Sarbinowo
Następny artykułBo oni wiedzą lepiej!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Koniecznie przeczytaj