czwartek, 23 maja, 2024

Wyjątkowy prezent dla babci i dziadka

Możemy podróżować niemalże po całym świecie, albo siedząc na kanapie oglądać podróże innych – można i tak poznawać świat.

Możemy smakować kuchnie każdego kraju nie wyjeżdżając z naszego. Przeróżne owoce, warzywa, przyprawy, a nawet gotowe dania z kuchni innych rejonów świata dostaniemy bez problemu w większości sklepów.

Możemy ubierać się jak nam się podoba. Nosić ubrania od światowych projektantów mody, z sieciówek, od małych rodzimych firemek lub z lumpeksu.

Możemy … możemy wymieniać tak bardzo długo.

Żyjemy w cudownych czasach. Pod wieloma względami nic nas nie ogranicza. Może z wyjątkiem naszej wyobraźni. Czasami też choroby i wieku, ale tylko czasami.

Możemy mając lat pięćdziesiąt wyglądać na czterdzieści.

Mając czterdzieści możemy dopiero zostać mamą, tatą, ale w tym wieku możemy już być  babcią, dziadkiem. To taki wyjątek potwierdzający regułę, bo jednak statystycznie dziadkami zostajemy w okolicach sześćdziesiątki.

Współcześni dziadkowie

Przez lata obraz babci i dziadka bardzo się zmienił. Teraz po niejednej kobiecie nie spodziewalibyśmy się, że jest już babcią i nie jednego mężczyznę nie podejrzewalibyśmy o to, że ma już wnuki.

Dzięki medycynie, farmacji, medycynie estetycznej, kosmetologii, regularnemu ruchowi coraz dłużej zachowujemy dobrą kondycję i piękny wygląd – przyjmijmy jednak, że to wszystko to zasługa genów.

Są jednak rzeczy, których nie unikniemy. Z wiekiem obniża się sprawność fizyczna: pogarsza się wzrok, spowalniają ruchy. Zmienia się hierarchia. Inne rzeczy stają się ważne. Wnuki często są źródłem radości starszych osób. Dziadkowie są różni. Jedni uwielbiają spędzać czas z wnukami. Inni kochają je bardzo, ale ale uważają, że oni już swoje dzieci wychowali i zaczynają nowe życie.

Jedni i drudzy chętnie śledzą rozwój wnuków, lubią słuchać wypowiadanych przez nie pierwszych słówek, szczególnie tych na B i D. Potem z dumą słuchają o ich osiągnięciach szkolny i w końcu są powiernikami w miłosnych rozterkach.

Łatwość komunikacji

Jedni dziadkowie mieszkają blisko wnuków, inni daleko.  Na szczęście w dzisiejszych czasach różnego rodzaju technologiczne rozwiązania ułatwiają nam kontakt. Najbardziej znanym, najprostszym i najczęściej używanym jest telefon. W przypadku babci i dziadka bywa to telefon stacjonarny, ale coraz częściej jest to też komórka. I nie może to być byle jaka komórka. Najlepiej jak będzie miała duże przyciski, a i duży wyświetlacz również będzie dodatkowym atutem. Im prostszy tym lepszy.

Takim telefonem jest myPhone Halo Q+,

który ma ekran 2,8″, sporych rozmiarów klawisze i obrazkowe menu.

Dodatkowo wielkim plusem tego telefonu jest stacja ładująca z funkcją przywoływania słuchawki. Idealne i  banalnie proste rozwiązanie w sytuacji gdy telefon zawieruszy się gdzieś w domu. Wystarczy nacisnąć na stacji jeden przycisk, który uruchamia w słuchawce dźwięk informujący o jej położeniu.

To nie koniec niespodzianek. MyPhone Halo Q+ posiada również bardzo ważny programowalny przycisk bezpieczeństwa SOS dający możliwość nawiązania połączenia/wysłania wiadomości sms do wcześniej zaprogramowanego numeru, za pomocą jednego kliknięcia.

Ponadto ma wszystko co niezbędne:
– aparat 2 Mpx,
– ułatwiające wyszukiwanie lub rozpoznawanie połączenia fotokontakty,
– modem 3G umożliwiający korzystanie z przeglądarki www, skrzynki e-mail i wysyłanie MMS-ów,
– pojemną baterię 1400 mAh pozwalającą na sześć godzin ciągłych rozmów lub 20 dni w stanie czuwania.

Taki i inne telefony rekomendowane osobom starszym znajdziecie na stronie www.myphone.pl

Rozmowy z bliskimi przez telefon mogą być jeszcze przyjemniejsze.

Okazja

W dniach 15-31.01.20 osoby, które zakupią myPhone Halo Q+ lub inne modele dedykowane osobom starszym mogą otrzymać voucher na wykonanie CEWE Fotoksiążki gratis.

Szczegóły na stronie www.myphone.pl i na www.myphone.pl/konkurs-dzien-babci-i-dziadka-2020/

 

Joanna Kołpak – Coolpak

Jeśli spodobał Ci się mój wpis udostępnij go proszę, klikając UDOSTĘPNIJ.

Polub moją stronę na Facebooku www.facebook.com/coolpaki

Zajrzyj na mój Instagram www.instagram.com/coolpaki.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Koniecznie przeczytaj