sobota, 15 czerwca, 2024

Zoo Safari Borysew

Do Zoo Safari w Borysewie mieliśmy wybrać się już rok temu, a dotarliśmy tu dopiero teraz. Może to i dobrze, ponieważ dzieci więcej na tym skorzystały.

Zwiedzanie zaczęliśmy od przejazdu po zoo kolejką (jest ona dodatkowo płatna). Był to dobry pomysł, ponieważ zobaczyliśmy prawie wszystkie zwierzęta i usłyszeliśmy o nich sporo ciekawostek. Chcieliśmy tę trasę potem obejść pieszo, aby przyjrzeć się zwierzętom z bliska jednak przy upale przeszło trzydziestostopniowym zrezygnowaliśmy z tego pomysłu. Zajrzeliśmy tylko do tych, które były najbliżej.

Zoo Safari w Borysewie, to 26 hektarów, a na nich około 600 zwierząt. Zobaczycie tam między innymi Wielbłądy Dwugarbne z Azji,

Lamy z Ameryki Południowej,

Bawoły Indyjskie z Azji (jak im zazdrościłam tego wylegiwania się w wodzie),

Zebry (Afryka) – wszystkie zwierzęta w zoo maja sporo przestrzeni na wybiegach,

Białego Wilka Polarnego (Ameryka północna)

Tygrysy Białe bengalskie (Azja),

Białe Lwy z Afryki (sporo w Zoo Safari jest wyjątkowych, rzadko spotykanych „białych” zwierząt),

Żurawie Koroniaste (Afryka),

Żyrafy Siatkowane (Afryka),

Łabędzie Czarne (Australia),

Fokę Szarą, która ma piękne imię Dawid (Europa),

Pelikany Różowe (Afryka),

Surykatki (Afryka),

To tylko nieliczne zwierzęta. Sporo z nich możecie zobaczyć w porze karmienia między innymi lwy, tygrysy, foki, surykatki, małpy madryle.

A jak chcecie odpocząć od spacerowania po zoo, to zajrzyjcie do Figlarnii. Tam dzieci pobrykają, a Wy możecie napić się kawy lub coś zjeść. Niestety miejsce to jest w namiocie i w upały jest mega ciepło. Figlarnia jest dodatkowo płatna (10zł za godzinę). Wykupiłam Tosieńce bilet wstępu, bo Staś nie chciał, ale po 15 minutach zrezygnowała między innymi dlatego, że …

na dmuchańcach były martwe muchy i inne robale. Pani z obsługi usłyszała jak Tosieńka mi o tym mówiła i potem widziałam jak chodziła ze zmiatką i szufelką i je zmiatała. I tak podziwiam tę moja córeczkę, że chciało jej się skakać w takim upale.

Seans w Kinie 7D sobie odpuściliśmy, bo było do wyboru „Atak rekina” bądź „Tajemnicze podziemie”, to zdecydowanie nie dla naszych dzieci. I ten sposób tylko zaoszczędziliśmy, bo kino tez jest dodatkowo płatne.

Za to odwiedziliśmy Mini Zoo. Tosieńka spędziła tam sporo czasu, Staś natomiast wolał pojeździć na autkach.

Na zakończenie przelot helikopterem i …

 

wrzucenie monety do fontanny, aby pomyślane marzenie się spełniło, tak powiedziała Tosia.

Oczywiście odjeżdżaliśmy z malutkim, białym, pluszowym tygryskiem, którego wybrała Antoninka. Stasia nic nie zaciekawił w sklepiku z pamiątkami.

To był wspaniały dzień. Dzieci chcą tam jeszcze pojechać 🙂


Zoo Safari Borysew

WWW: zoosafari.com.pl
Email: biuro@zoosafari.com.pl
Telefon 790 70 30 30,
48 43 678 47
43 678 91 10
Miejscowość: Borysew
Adres: Borysew 25
Koszt: płatne

 

99-200 Poddębice, Polska

Poprzedni artykułRejs po Kanale Młynówka w Opolu
Następny artykułSEMAFOR w Łodzi

9 KOMENTARZE

  1. Fantastyczne miejsce. Najbardziej zaciekawiły mnie te „białe” odmiany zwierząt. Białego lwa to jeszcze nie widziałam. Szkoda tylko, że większość dodatkowych atrakcji była dodatkowo płatna :/

  2. A jak ktoś ma daleko, to w okolicy jest kilka gospodarstw agroturystycznych, można zarezerwować nocleg 🙂 najbliżej OWCZARENKA w Bałdrzychowie, ok 1,5 km od Zoo Safari:-) taka mała reklama, bo znam właścicieli 😉 tam też mają sporo zwierząt, w tym owce i konie 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Koniecznie przeczytaj